РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748765<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заіченко В. І. 
Застосування геометричної теорії при акустичній обробці виробничих приміщень / В. І. Заіченко // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2019. - Вип. 198. - С. 252-260. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Шумовий вплив на працюючих - один із шкідливих факторів виробничого середовища, який є причиною не тільки професійних захворювань, а й травматизму на виробництві. Розглянуто потенційні можливості використання геометричної теорії акустики для формування і моделювання звукового поля у приміщення з джерелами шуму. Встановлено, що відбиття звукових променів від стелі і стін значно збільшують рівень шуму від джерела. Характер відбиття залежить від форми поверхні, яка відбиває промені звуку. За відбиття від плоскої поверхні виникають уявні джерело звуку і це призводить до того, що в точку спостереження приходить не тільки прямий звук безпосередньо від джерела, але й відбитий від поверхонь, який посилює рівні звуку реальних джерел. Основні критерії, які впливають на формування шумового режиму у виробничих приміщеннях з акустичною обробкою це фактор спрямованості для напрямку на точку спостереження і кут простору, в який випромінюється звук. Для того, щоб уявні джерела на поверхні стін випромінювали звукову енергію зовні робочої зони запропоновано змінювати кути падіння променів і кут простору випромінювання нижнього ряду звукопоглинального личкування. Таким чином, враховуючи положення геометричної акустики і змінюючи кут відбиття звукових промінів, можна максимально зменшити присутність у робочій зоні відбитої звукової енергії від уявних джерел. Побудова оптимального профілю звукопоглинальної поверхні надасть змогу уникнути накладення звукового тиску від уявних джерел на реальні. Такі архітектурно-конструктивні рішення у виробничих приміщеннях нададуть змогу значно зменшити рівні шуму на робочих місцях, а це створить умови для збереження здоров'я і працездатності робітників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.22 + Р124

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського