РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748715<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Vrubel O. R. 
The lectin of the bark of European spindle (Euonymus europaeus L.): purification, physico-chemical characteristics and application in histochemical studies = Лектин кори бруслини європейської (Euonymus europaeus L.): очистка, фізико-хімічні характеристики та застосування в гістохімічних дослідженнях / O. R. Vrubel, E. A. Sogomonian, V. O. Antonyuk // Biopolymers and Cell. - 2020. - 36, № 1. - С. 3-13. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Мета роботи - очистка лектинів з кори та насіння E. europaeus L. та порівняльна характеристика їх вуглеводної та гістохімічної специфічності. Оцінка доцільності заміни лектину насіння лектином кори E. europaeus L. Під час проведення дослідження було використано методи: висолювання лектинів NaCl, іонообмінну хроматографію на ДЕАЕ-Toyopearl та афінну хроматографію на поперечно-зшитому овомуцині, дослідження елекрофоретичної чистоти в ПААГ, порівняльне дослідження імунохімічних та гістохімічних властивостей лектинів кори та насіння. У корі бруслини європейської знайдено лектин, який за вуглеводною специфічністю не відрізняється від лектину насіння. Розроблено спосіб очистки цього лектину шляхом висолювання NaCl; іонообмінної хроматографії на ДЕАЕ-Toyopearl та афінної хроматографії на поперечно-зшитому овомуцині за допомогою елюції боратним буферним розчином (pH 9,0 - 9,8) в діапазоні температур <$E+30~-~+55~symbol Р roman C>. У лектину досліджено електрофоретичну чистоту та здійснено порівняльне дослідження імунохімічних властивостей лектинів кори та насіння бруслини європейської. Гістохімічне дослідження зв'язування лектинів кори та насіння з глікоконіюгатами тканин ссавців показало, що обидва лектини зв'язуються з одними і тими ж гістологічними структурами. Однак лектин кори має перевагу над лектином насіння у простішому способі очистки (відсутність процедури обезжирення насіння) та у можливості заготівлі сировини протягом цілого року. Досліджено динаміку змін гемаглютинувальної активності лектинів в органах бруслини європейської протягом річного вегетаційного циклу рослини, що надало змогу вибрати оптимальні терміни заготівлі сировини для очистки цього лектину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.111.3 + Е0*66*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського