РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748486<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bochkovckyi A. P. 
Development of ways to minimization of human factor signs in occupational health and safety = Розробка шляхів мінімізації проявів "людського фактора" в сфері охорони праці / A. P. Bochkovckyi, N. Yu. Sapozhnikova // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2020. - № 1. - С. 148-157. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Мета дослідження - обгрунтувати та розробити шляхи мінімізації проявів "людського фактора", що пов'язані з низьким рівнем знань працівників і керівників підприємств у сфері охорони праці, а також низьким рівнем мотивації до виконання вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Здійснено аналіз нормативно-правових документів та науково-технічної літератури, структурний аналіз причин виникнення нещасних випадків на виробництві, ймовірнісно-статистичні методи. За результатами аналізу статистичних даних щодо причин виникнення нещасних випадків в Україні (за 2007 - 2019 рр.), а також нормативно-правових актів, які стосуються змін порядку навчання спеціалістів з питань охорони праці в навчальних закладах України встановлено, що за період з 2010 по 2014 рр. (період дії Наказу "Про організацію та вдосконалення навчання з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності та цивільного захисту у вищих навчальних закладах України"), кількість нещасних випадків за організаційними причинами (характеризують прояви "людського фактора"), скоротилась на 17 %. За період припинення дії зазначеного Наказу (з 2014 р.) відповідний показник збільшився на 3 % (за скорочення загального числа робочих місць на 10 %). Встановлено, що низька мотивація до підвищення рівня охорони праці на підприємствах зумовлена, у першу чергу, неефективністю існуючої системи соціального страхування в Україні, яка не грунтується на принципах визначення розмірів страхових внесків відносно існуючого рівня ризику виникнення професійних небезпек для робочих місць. Відповідно, основними шляхами мінімізації проявів "людського фактора" у сфері охорони праці є: обов'язкове вивчення майбутніми спеціалістами всіх, без виключення, спеціальностей підготовки циклу дисциплін з охорони праці та цивільної безпеки в межах встановленого обсягу годин та форм контролю рівня засвоєння знань; перехід системи навчання з питань охорони праці до концепції розробки якісних та кількісних характеристик навчальних курсів і матеріалів, виходячи з об'єктивних психофізіологічних можливостей засвоєння людиною певного об'єму інформації; розробка та впровадження правової норми щодо обов'язкової наявності у викладацького складу кафедр охорони праці базової вищої освіти або наукового ступеню з відповідної спеціальності; перехід системи страхування України до ризик-орієнтовної концепції диференційованого підходу сплати страхових внесків (на основі запропонованої математичної моделі). Обгрунтовано та розроблено шляхи мінімізації проявів "людського фактора" у сфері охорони праці. Запропоновано математичну модель для встановлення залежностей між розміром страхового внеску підприємства до Фонду соціального страхування та рівнем ризику виникнення професійних небезпек. За результатами досліджень будуть запропоновані проекти змін до нормативно-правових актів, що стосуються системи навчання з питань охорони праці, а також системи соціального страхування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-648

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського