РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748410<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

D'yakonova I. I. 
New approaches to banking business models in the digital economy = Нові підходи до банківської бізнес-моделі в цифровій економіці / I. I. D'yakonova, O. M. Pakhnenko, L. M. Shevchenko // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Економіка. - 2019. - № 1. - С. 89-94. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Посткризовий розвиток світової банківської системи, посилення ролі інформаційних технологій у всіх сферах і галузях, зростаюча роль інноваційних ФінТех посередників на банківському ринку спонукають менеджмент банків переглядати традиційні бізнес-моделі (БМ) та формувати нові підходи до управління сучасним банком. Досліджено вплив діджиталізації на вибір моделі банківського бізнесу та розробити алгоритм оцінки БМ банку. Традиційно банки обирають одну з п'яти БМ: модель кредитування, модель левериджу, інвестиційну модель, комісійну модель або модель маржинального доходу. Більшість діючих банків вибирають традиційні моделі, оскільки цього вимагає бізнес-середовище. Однак зберегти конкурентоспроможність банку, підвищити його ефективність та стійкість до фінансових дисбалансів можливо лише шляхом побудови інноваційної БМ, яка враховує сучасне поширення інформаційних технологій та функціонування ФінТех компаній як альтернативи традиційному банківському бізнесу. Незважаючи на те, що на нинішньому етапі відсутнє однозначне бачення того, що саме замінить існуючі банківські БМ, на даний момент сформувалося три підходи до асиміляції ФінТех сектору у банківську діяльність: Центр фінансового контролю, Банк як центр фінансових послуг, Нішевий банк. Вибір моделі банківського бізнесу та її трансформація повинні супроводжуватися оцінкою БМ банку. Таким чином, важливою складовою банківського менеджменту в нестабільному середовищі є аналіз ділової моделі банку та її трансформація з метою мінімізації впливу можливих негативних наслідків фінансових криз на результати діяльності банку. Запропоновано алгоритм оцінки бізнес-моделі банку, який включає 6 етапів: попередня оцінка основних складових БМ банку; оцінка ділового середовища банку; стрес-тестування життєздатності БМ банку; оцінка стратегії банку; виявлення ключових уразливих ситуацій, до яких БМ банку схильна або може бути вразливою; та обгрунтування результатів і формування ефективних висновків.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.210

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/екон. Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського