РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748399<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Балацький Є. О. 
Проблемні аспекти фінансово-економічної безпеки комерційних банків / Є. О. Балацький, В. Г. Мурка // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Економіка. - 2019. - № 1. - С. 7-13. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено мету, сутність, завдання та проблемні аспекти фінансово-економічної безпеки (ФЕБ) комерційних банків (КБ). Для підтримання ФЕБ КБ важливо дотримуватися низки умов, серед яких належний рівень ліквідності, забезпечення повернення кредитів, підвищення прибутковості банку та мінімізації банківських ризиків. Відтак, вважаємо за потрібне розглядати фінансову безпеку (ФБ) разом з функціональними особливостями діяльності КБ. Проаналізовано та систематизовано моделі та методи, за допомогою яких проводиться оцінка рівня ФЕБ банків. Всі наявні моделі зводяться до оцінки економічної безпеки, адже робота банку грунтується на операціях фінансового характеру. Тому, для оцінки рівня ФБ як окремого КБ було використано метод коефіцієнтів і показників. При дослідження виникає проблема вибору необхідної кількості показників, які найбільше впливають на ФЕБ КБ. Поміж великої кількості зовнішніх та внутрішніх факторів впливу для дослідження було обрано показники кредитного ризику, адже вони мають значний вплив на кредитоспроможність та встановлюються для обмеження кредитних ризиків банку. Про послаблення ФБ свідчить зниження ліквідності, збільшення кредиторської та дебіторської заборгованостей, недотримання показників кредитного ризику. Проведено аналіз ФБ за внутрішніми факторами впливу, а саме за нормативами кредитного ризику Н7, Н8 та Н9. Для аналізу було обрано три банки: Ощадбанк, Альфа-банк та УкрСиббанк. На сьогоднішній день в комерційних банках України рівень ФЕБ банку є недостатнім. Для формування високого рівня ФЕБ банку потрібно досягти ефективного управління всіма підсистемами банку, розробити дієвий фінансовий менеджмент банку, ретельний кадровий підбір, забезпечити ефективне управління ризиками.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.218.134 + У9(4УКР)262.181.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/екон. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського