РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000748247<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Опірський І. Р. 
Аналіз математичних моделей функціонування скалярних багатопроцесорних систем / І. Р. Опірський, С. В. Зибін, В. О. Хорошко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2019. - Вип. 6. - С. 66-78. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено математичні моделі функціонування складних систем. Встановлено відповідність результатів дослідження якісним уявленням про поведінку системи, насичення системи у разі збільшення кількості користувачів. Побудовано модель однорідної складної системи за наявності пріоритетного (потоку) великих задач. Досліджено функціонування однорідної складної системи під час опрацювання потоків складних задач за припущення, що у систему з N елементарних персональних електронно-обчислювальних машин із додатковою нескінченною зовнішньою пам'яттю надходить пуассонівський потік програм (Р-програми) із певною частотою. Запропоновано новий підхід до дослідження функціонування складних систем. Передбачено, що система має різнотипні ресурси та заявки, що потребують різних комбінацій цих ресурсів. Запропоновано доволі детальну модель системи, яку названо багаторесурсною системою масивного обслуговування (БРСМО). Запропоновано методику визначення межі потужності БРСМО. Ця методика надає змогу визначити межі потужності для системи з фіксованими характеристиками вхідного потоку. Запропоновано модель, що надає можливість встановлювати мінімальну необхідну кількість джерел запитів за заданої кількості процесорних зон робочого поля. Коли перерозподіл ресурсів здійснюється тактовно, то описану модель можна застосовувати для вибору мультипрограмування як для мультипроцесорних (розподіл процесорів між задачами), так і для мультипрограмних однопроцесорних обчислювальних систем (розподіл оперативної пам'яті між задачами). Запропоновано методику підрахунку кількості варіантів розміщень задач в обчислювальній системі в межах цієї структури чи множини структур, а також методику визначення вірогідних характеристик однорідних складних систем у режимі пам'ятного опрацювання складних задач за різних дисциплін розподілу. Вона придатна для параметрів, характерних для проєктування сучасних однорідних складних систем, які повинні містити сотні та тисячі мініпроцесорів та обслуговувати сотні користувачів. Проаналізовано математичні моделі щодо функціонування складних систем, що надає можливість здійснювати вибір тієї чи іншої системи для конкретної задачі. Отримані результати узгоджуються з уявленнями про поведінку систем і насичення системи у разі збільшення кількості користувачів. Крім того, виявлено вірогідність розв'язання всіх задач системою, що надає змогу прогнозувати продуктивність однорідних складних систем і використовувати для вибору параметрів проєктованих систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського