РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747933<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іваницька Б. 
Суспільне мовлення в Україні: проблеми функціонування регіональних дирекцій / Б. Іваницька, С. Зятюк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2020. - Вип. 4. - С. 35-39. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Більшість дирекцій отримали назву області чи регіону, де ведеться мовлення, з приставкою "UA:". Кожна дирекція має у своєму підпорядкуванні як мінімум по одному теле- та радіоканалу. Працівниками регіонального суспільного телебачення та радіо зазвичай є місцеві фахівці, журналісти, що залишилися після скорочення штатів під час реформування державних обласних телерадіокомпаній у філії НСТУ. Ці телерадіокомпанії підпорядковані виключно НСТУ та є об'єктами державної власності. В першому ж абзаці Закону України "Про суспільне телебачення і радіомовлення України" йдеться про те, що НСТУ створено з метою задоволення інформаційних потреб суспільства, залучення громадян до обговорення та вирішення найважливіших соціально-політичних питань, забезпечення національного діалогу, а також сприяння формуванню громадянського суспільства. Та як можуть регіональні теле- та радіоканали суспільного мовлення вести діалог, коли частка їхньої аудиторії на ринку медіа катастрофічно мала? Про яке формування громадянського суспільства йдеться? Передусім потрібно завоювати власну велику та якісну частку аудиторії. Для цього не обійтися лише інформаційними продуктами. Для прикладу, загальнонаціональний телеканал суспільного мовлення "UA: Перший" у новорічну ніч запустив власну святково-розважальну телепередачу " Новий рік на Суспільному", яку, згідно зі статистичними даними, переглядали здебільшого у невеличких містах і селищах із населенням менше ніж 50 тис людей. Святкове програмування вдвічі підвищило показники слоту "UA: Першого". Звісно, для виготовлення власного, а тим паче розважального територіальнотематичного продукту на регіональних телеканалах суспільного мовлення потрібні неабиякі кошти. Проте деякі з регіональних представництв суспільного мовлення вже перейняли таку практику, зокрема "UA: Буковина" у форматі виїзної студії висвітлювала події місцевого фестивалю "Meridian Czernowitz", чим також на деякий час стрімко підвищила свої рейтинги серед глядачів. Проблема фінансування була очевидною ще під час створення НСТУ. Суспільне телерадіомовлення повинно бути абсолютно незалежним від будь-яких державних, комерційних чи приватних органів, натомість регулювати та перевіряти їхню діяльність зобов'язана виключно Наглядова рада. Коли ж фінансування, а відповідно й функціонування НСТУ напряму залежить від державного бюджету та тих, хто його затверджує, то, власне, цей механізм вже може бути засобом тиску на незалежний ЗМІ. Саме фінансова проблема у НСТУ сьогодні є найгострішою. Тільки тепер, через 2 роки, правління НСТУ звернулося до Верховної Ради України з проханням внести відповідні зміни у Закон, щоб Суспільний мовник України зміг отримувати кошти на функціонування з альтернативних джерел фінансування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.4(4УКР)72 + Ч632.4(4УКР)72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського