РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747918<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pavlyuk L. 
Memes as markers of fakes and propaganda topics in media representations of the Russian-Ukrainian conflict = Меми як маркери фейків і пропагандистських топіків у медійних репрезентаціях російсько-українського конфлікту / L. Pavlyuk // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2019. - Вип. 3. - С. 87-94. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Досліджено меми як експресивний риторичний ресурс у мас-медійних репрезентаціях російсько-української гібридної війни. Об'єктом розгляду є гасла та мікроцитати з дискурсу російської пропаганди, що слугують для легітимації зовнішньої агресії та окупаційної політики РФ. Відображені в українському контрдискурсі як інтертекстуальний матеріал, вони використовуються у функції критичних мішеней-референцій для деконструкції фейків і знешкодження маніпулятивних програм. Загалом мережі меметичних знаків підпорядковані завданням символічної ідентифікації сторін конфлікту та їхніх завдань. Тематичні групи мемів, виокремлені на основі фрейму - сценарію воєнного протистояння, відтворюють сенси головних "битв за значення" та ключових наративів російсько-української інформаційної війни. Меметичні маркери надають змогу проаналізувати такі основні стратегії російської пропаганди, як виправдання агресії через апеляцію до історичних міфів, фальсифікація сенсу конфлікту та програм захисту суверенітету України, приховування фактів про реальних виконавців агресії та походження озброєнь, поширення формул загрози та залякування потенційних партнерів. У контекстах контрдискурсу українських медіа фрагменти мовлення ідеологічного та воєнного супротивника не можуть бути подані інакше, аніж у супроводі фігуральних і фактологічних засобів заперечення та викриття. Викривальні стратегії українських авторів у стосунку до пропагандистських формул базуються на залученні фактичної інформації, зокрема особистих історій свідків подій, даних розслідувань, статистичного матеріалу та документів. Контрфрейми, тобто інтерпретативні межі української мас-медійної аналітики, працюють на те, щоб обгрунтовано заперечити первинний зміст пропагандистського "джерела".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.10 + ф4(4РОС),9(4УКР),302

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського