РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747907<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Галаджун З. 
Особливості подавання радіоновин: порівняльна характеристика радіо "Ера ФМ" та "BBC Radio 5 Life" / З. Галаджун, Ю. Осьмак // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2019. - Вип. 3. - С. 15-21. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто актуальність новин на радіо в епоху цифрових медіа та відзначено, що місія новин на радіо залишається незмінною - інформування людей про те, що сталось у світі, країні, регіоні, місті. Зазначено, що змінюватись може лише форма подавання новин і специфіка роботи відділу інформації. Доведено, що формат подавання новин повинен відповідати часу, регіону мовлення і бути привабливим для слухачів, на яких орієнтується радіостанція, - так званій "цільовій аудиторії". Проаналізовано контент новин на радіо "Ера ФМ" і радіо "BBC Radio 5 Life", в результаті чого виокремлено відмінності в роботі редакцій обох радіостанцій. Серед найвагоміших вказано такі: подавання новин обох станцій відрізняється, передусім, якістю звукових матеріалів у ефірі, що пояснюється технічним оснащенням студій двох радіостанцій; манера ведучих читати новини. Радіо "BBC Radio 5 Live" відійшло від стандартного формату викладання новин рівним, монотонним тоном і з одноманітною, правильною інтонацією, натомість перейшло до ведення нового формату - повідомлення новин у невимушеній розмові двох ерудованих ведучих. Тим часом "Ера-ФМ" поки дотримується традиційного формату ведення. Чіткі, рівні та правильні інтонації ведучих новин є незмінними, до них звик український слухач і це не робить новини на радіостанції особливими; стиль написання новин у "Ери-ФМ" більше нагадує мову прес-релізів, а у "BBC Radio 5 Life" - легкими, короткими, простими та зрозумілими слухачеві повідомленнями. Виокремлено рекомендації для українських радійників: варто відійти від подавання новин у стилі "прес-релізів" і більше адаптовувати їх під слухача; журналістам потрібно уникати надмірного нагромадження цифр у новинах, які заважають сприймати та розуміти інформацію; за можливості, стежити за добором кадрів і не допускати в ефір нередаговані новини журналістів-початківців; у випусках новин висвітлювати насамперед не події, а новини; давати більше новин формату "лайт"; збільшити частку міжнародної інформації у випусках новин; розширювати мережу кореспондентів; проводити більше опитувань людей на актуальні теми і давати їх в ефір; використовувати нове, сучасніше музичне оформлення; додати в ефір інтерактиву; працювати над хорошим піаром. Публікувати на сайті та сторінках у соціальних мережах матеріали з випусків новин; глибше розуміти свою аудиторію, контактуючи з нею, спілкуючись, проводячи відкриті заходи, під час яких колектив може безпосередньо знайомитись зі своєю цільовою аудиторію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.162.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського