РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747843<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гнатуш В. А. 
Світовий ринок металевих виливків 2014 - 2018 рр.: виробництво, країни, сплави / В. А. Гнатуш, В. С. Дорошенко // Метал та лиття України. - 2020. - 28, № 1. - С. 79-85. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Представлено аналіз світового ринку металевих виливків у 2014 - 2018 рр., а також тенденції на короткотермінову перспективу. Світовий ринок виливків зі сплавів чорних і кольорових металів завершив 2018 р. з рекордним показником - 112,7 млн т, що на 2,6 % більше ніж у попередньому 2017 р. Розглянуто стан ливарної промисловості в країнах-лідерах світового ливарного рейтингу. Порядок першості країн-виробників у 2018 р. порівняно з 2014 р. змінився несуттєво. Глобальним лідером світового ринку виливків залишається Китай з часткою 43,8 %. Друге місце з часткою 11,9 % - за Індією, а третє - за США (9,5 %). Разом ці три країни виробляють 65,2 % металевих виливків в світі. Всі "Топ-10" країн виробили 98,7 млн т литва або 87,5 % загальносвітового виробництва. В галузевому вимірі Китаю найбільший вклад у виробництво виливків у 2018 р. внесли автомобілебудування (30 %), виробництво литих труб (17 %) та промисловість інженерних та сільськогосподарських машин (11 %). Враховуючи світові тренди "Промисловості 4.0" та проблеми з екологією, китайські ливарники зосереджуються на таких напрямках, як екологія ливарства, автоматизація і цифровізація ливарства та його інноваційність. Для захисту навколишнього середовища уряд Китаю ввів обмеження на обсяги викидів твердих часток з газових печей. Розглянуто та проаналізовано тренди у розрізі ливарних сплавів. Намітились тенденції витіснення чорних сплавів легкими та кольоровими, а також створення високоміцних багатофазних сплавів для полегшених литих конструкцій, в тому числі тих, що піддавались термообробці. Окреслено основні розділи інноваційних проєктів та науково-технологічних тем в ливарно-металургійній галузі. Масовий перехід на виробництво електромобілів призведе до доволі суттєвого зменшення застосування чавуну у виробництві двигунів і в той же час збільшить використання алюмінієвих сплавів в автомобілебудуванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: К3-6 + У530.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського