РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747763<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кендзера О. В. 
Моделювання сейсмічної реакції прошарку грунту в рамках нелокальної моделі суцільного середовища / О. В. Кендзера, С. В. Микуляк, Ю. В. Семенова, С. І. Скуратівський // Геофиз. журн.. - 2020. - 42, № 3. - С. 47-58. - Бібліогр.: 53 назв. - укp.

Згідно із сучасними дослідженнями, сейсмічні ризики руйнування будівель і споруд залежать не тільки від близькості їх розташування до епіцентрів землетрусів, а також від реакції грунтових масивів, які під ними залягають. Особливо важливим є співмірність набору резонансних частот грунтового масиву та власних частот розташованих на ньому об'єктів. Відомо, що грунти є реологічно складними середовищами, які неможливо описати в межах простих математичних моделей, тому виникає необхідність розробки нових чи модифікації вже відомих моделей. Для опису динаміки неоднорідного грунтового масиву застосовано модель, яка є просторово нелокальним загальненням лінійної математичної моделі Кельвіна - Фойгта. Мета роботи - оцінювання реакції прошарку грунту на зсувне деформування, коли грунтовий масив суттєво неоднорідний. На основі розв'язку крайової задачі для грунтового прошарку у формі стоячих хвиль побудовано залежність коефіцієнта підсилення амплітуди хвилі на поверхні прошарку від частоти гармонічного збурення, прикладеного до підошви масиву. Показано, що модель описує затухання коливань на високих частотах та зсув резонансних частот у низькочастотну область. Для оцінювання цих ефектів на основі методів асимптотичного аналізу досліджено довжину частотного інтервалу, який містить основну частину спектра. Висновки щодо впливу неоднорідності грунту на його резонансні властивості сформульовано шляхом аналізу результатів, одержаних у рамках класичної моделі Кельвіна - Фойгта та її нелокального узагальнення. Запропонований підхід аналізу відгуку прошарку грунту є перспективним для практичного використання в інженерній справі, під час проведення робіт із сеймічного мікрорайонування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського