РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747758<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гуз В. С. 
Ретроспективний аналіз рецептів для лікування серцево-судинних захворювань у програмі "Доступні ліки" на прикладі аптеки / В. С. Гуз, О. М. Заліська, Н. М. Максимович // Фармацевт. журн.. - 2020. - 75, № 3. - С. 69-79. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Поліпшення забезпечення доступу і доступності для пацієнтів основних лікарських засобів для лікування серцево-судинних захворювань (ССЗ) є пріоритетним завданням, оскільки показники смертності і захворюваності є високими в Україні. У квітні 2017 р. уряд запровадив програму реімбурсації "Доступні ліки", в яку включено препарати для лікування ССЗ. Мета дослідження - ретроспективний аналіз відпущених рецептів на прикладі аптеки № 1 у м. Виноградів Закарпатської області, яка обслуговує пацієнтів із міста і Виноградівського району, що надало змогу проаналізувати і порівняти структуру призначень лікарів первинної ланки та визначити основні міжнародні непатентовані назви, запаси яких мають бути пріоритетними у аптеках для лікування ССЗ. Об'єкти дослідження - звіти аптеки про відпущені лікарські засоби у програмі за 24 міс, Закази МОЗ України, Постанови КМУ, Реєстри лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню у програмі "Доступні ліки". Використано методи частотного аналізу, ATC/DDD-методологію, а також методи порівняльного, логічного та контент-аналізу. Проаналізовано дані за обраний період із допомогою методів частотного аналізу та ATC/DDD-методу та встановлено, що лідируючими були препарати еналаприлу, спіронолактону та клопідогрелю. Встановлено, що більшість пацієнтів у 2017 р. обрали безоплатні препарати (більше 80 %), а в 2018 - 2019 рр. цей показник становив лише 60 %. Згідно з даними рецептів, близько 92 % становлять пацієнти з Виноградівського району, що підтверджує поліпшення доступу до препаратів у програмі "Доступні ліки" для сільського населення. Верифіковано результати шляхом порівняння з відпущеними е-рецептами для лікування ССЗ у цьому місті та районі і виявлено, що структура виписаних рецептів за ССЗ за е-рецептами з квітня 2019 р. по квітень 2020 р. залишається стабільною і основну питому вагу займають 4 міжнародні непатентовані назви: клопідогрель, еналаприл, амлодипін та бісопролол. Визначено, що для безвідмовної роботи програми "Доступні ліки" та забезпечення відпуску і зручності пацієнтів, в аптечних закладах важливо мати розширений перелік за торговими назвами та достатній запас препаратів еналаприлу, спіронолактону, клопідогрелю та бісопрололу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 + Р281.73 + Р282.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського