РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747026<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Jurkenaite N. 
Price transmission along the Lithuanian pigmeat supply chain = Зміни цін у ланцюжку поставок свинини на прикладі Литви / N. Jurkenaite, D. Paparas // Ukr. Food J.. - 2020. - 9, № 1. - С. 240-251. - Бібліогр.: 34 назв. - англ.

Проаналізовано структурні зміни сектору свинарства Литви та зміни цін у ланцюжку поставок свинини. У дослідженні використано річні показники Департаменту статистики Литви та щотижневі ціни, опубліковані ДП "Центр сільськогосподарської інформації і сільського бізнесу". Ключові зміни сектору свинарства Литви досліджено на базі методів порівняльного аналізу та графічного зображення. Зміни цін на свинину досліджено з застосуванням економетричних тестів, які надають можливість описати властивості ряду даних і визначити різні аспекти взаємодії цін у коротко- та довгостроковій перспективах. У період із 2004 р. по 2018 р. у структурі сільського господарства зменшилася частка малих фермерських і сімейних господарств, що займаються свинарством, які в минулому відігравали важливу роль у секторі свинарства Литви. У 2004 р. частка свиней, вирощуваних на фермерських і сімейних господарствах, становила 56,7 % всієї популяції свиней, а в 2018 р. вона зменшилася до критично низького рівня і склала 24,9 %. З 2007 р. по 2016 р. кількість господарств, які вирощують 10 свиней і більше, зменшилася з 3,1 до 2,5 %, а частина господарств із 3 - 9 тваринами збільшилася з 34,7 до 47,9 %. Цей напрямок розвитку свинарства обумовлено численними факторами, включаючи зміни бізнес-середовища після 2004 р. та еволюцію системи засобів підтримки сільського господарства Литви, наслідки різких стрибків цін, державної інтервенційної політики, пов'язаної з входом в єврозону, і проблеми захворювань тварин. Результати аналізу зміни цін демонструють, що на ринку свинини відбулося кілька шоків, які вплинули на формування цін і добробут учасників ланцюжка поставок. Однак результати коінтеграційного тесту Йохансена показали, що найбільш значущий структурний розрив зафіксований у 2013 р. Тест причинності Грейнджера підтвердив, що формування цін відбувається в напрямку від роздрібної торгівлі до фермерів, незважаючи на те що в довгостроковій перспективі гіпотеза асиметричної поведінки цін не підтверджується. Згідно з результатами моделі корекції помилок, ціни на свинину повертаються до рівноваги зі швидкістю 3,6 % за період. Дослідження підтверджує значущі зміни у секторі свинарства Литви. Тест цін на симетрію не виявив проблем ефективності функціонування ринку, проте в короткостроковій перспективі є одностороння причинність ціноутворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Лит)325.251

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського