РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747024<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sokolenko A. 
Limitation of dynamic power parameters in transitional processes = Обмеження динамічних силових параметрів в перехідних процесах / A. Sokolenko, O. Shevchenko, O. Stepanets, N. Romanchenko, A. Shevchenko // Ukr. Food J.. - 2020. - 9, № 1. - С. 209-220. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Мета роботи - аналіз перспектив комплексного використання накопиченої потенціальної енергії на прикладі механізму для піднімання, горизонтального переміщення та вкладання вантажів, наприклад, у транспортну тару з обмеженням динамічних навантажень. Теоретичне дослідження виконано на базі законів і принципів механіки зі створенням та аналізом відповідних математичних формалізацій, які стосуються енергетичних і механічних трансформацій із кінцевим результатом поєднання підвищених кінематичних параметрів та обмежених силових дій. Синтез технологічних систем має за мету подолання протиріч між кінематичними параметрами високопродуктивної машини, енерговитратами та динамічними навантаженнями. На підставі аналізу особливостей ударних навантажень у двомасових системах визначено можливість використання жорсткості пружної підвіски як варіативного фактора для досягнення заданих співвідношень між статичними та динамічними навантаженнями за перебігу їх у гравітаційному полі. Використано ідею різкого збільшення та фіксації жорсткості системи підвіски за максимальних деформацій і навантажень. Механічна трансформація пружної системи в коливальному процесі від низько- до високочастотної здійснюється паралельним підключенням до пружних елементів високої жорсткості у формі дволанкового шарніра. Фіксоване положення деформованого пружного елемента надає змогу виконувати роль "утримувача" потенціальної енергії поля пружних сил, використання якої здійснюється на етапі вкладання вантажів для обмеження швидкостей їх контактування з опорними приймальними площинами. Виключення з системи низькочастотних коливань означає обмеження енергетичних втрат на внутрішнє тертя в пружних елементах. Розроблені математичні формалізації підтвердили правомірність ідеї використання системи змінної жорсткості, в якій, окрім позитивного результату обмеження екстремальних динамічних навантажень на етапі перехідного процесу, досягаються позитивні енергетичні та динамічні ефекти на заключних етапах. Встановлено, що ідея використання системи зі змінними жорсткостями пружних елементів надає змогу обмежувати протиріччя між значеннями кінематичних і динамічних параметрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80-44 + Л818

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського