РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000746749<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кобрін Ю. Г. 
Аналіз дії незбалансованості ротора молоткової дробарки на його опори / Ю. Г. Кобрін, Т. О. Васильченко, Ю. В. Бондаренко, І. А. Шевченко // Техн. сервіс агропром., ліс. та трансп. комплексів. - 2019. - № 17. - С. 5-13. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Молоткові дробарки - один з поширених видів дробильного обладнання яке виконує дії по дробленню та подрібненні, переважно крихких, матеріалів. Одним з вагомих факторів який впливає на надійність та довговічність роботи як елементів механічного обладнання так й усього технологічного комплексу виявляється технічний, що впливає на продуктивність і затрачену потужність - це високочастотні динамічні коливання, а саме - вібрація, воно ж - неврівноваженість. Вібрація ротора з часом збільшується й негативно впливає на вальниці, електричний двигун та на саму конструкцію дробарки в цілому що призводить до зменшення надійності, а відповідно - до ризику поламки, що в свою чергу призводить до збільшення вірогідності аварійної відмови обладнання. Одним із завдань цього дослідження є представлення способу аналізу та візуалізація, визначення та виявлення значень негативного технологічного фактора - вібрації обертових елементів, яка може бути викликана: невдалою конструкцією як ротора то й дробарки взагалі; похибки при виготовленні й монтажі ротора й молотків; нерівномірним зносом робочих чи опорних елементів. Для аналізу й розуміння дій вібрації на опорні елементи (вальниці) молоткової дробарки необхідно було спрогнозувати величину дії сили, викликану незбалансованістю ротора, та розрахувати масу вантажу для балансування, що й будо досягнене через дослідження, які проводилися на основі стенду для дослідження процесу роботи молоткової дробарки для розуміння й оптимізації параметрів й режимів дроблення дробильного обладнання, необхідного для подрібнення інтерметалідів Ni-Al. Оскільки відцентрова сила змінює напрямок під час обертання на 360<^>o, було визначено максимальну і мінімальну сили, а відповідно й реакції. Максимальні реакції виникають в ті моменти, коли центр ваги і вісь обертання знаходяться на одній горизонталі. Провівши розрахунки, побудовані графіки візуалізації реакцій опор в вертикальній площині та горизонтальній, які дозволяють побачити циклічність процесу динамічного навантаження на опори ротора й те, що вал прагне описати овальну траєкторію. Також встановлені: максимальні значеня навантаження під час обертання ротора дробарки розрахунковим шляхом: при існуючих розмірах, технічних можливостях та габаритах ротора максимальне навантаження, яке будуть відчувати опори, становить 49,64 Н в площині XOZ й 27,64 Н в площині XOY; та це без урахування додаткового навантаження, яке буде додаватися при дробленні від зіткнення шматків матеріалу для дроблення з молотками ротора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л116.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101210 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського