РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000746711<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lagovska O. 
Method of structuring business model and mathematical model of DSS of IT companies = Метод структурування бізнес-моделі та математична модель СППР IT-компаній / O. Lagovska, G. Loskorikh, N. Stoika, V. Semion, N. Karasova // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 2. - С. 306-313. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Вирішено проблему створення системи підтримки ухвалення рішень (СППР) продукції/послуги в ІТ-компаніях за використання ефективного концептуального підходу. Наведено розроблену математичну модель СППР для ІТ-бізнесу як бізнесу, орієнтованого на впровадження та супроводження інноваційних проєктів. Математична модель призначена для використання у разі реалізації ІТ-компанією як окремого ІТ-проєкту, так і групи ІТ-проєктів. У процесі створення математичної моделі використано елементи теорії графів і тензорного аналізу. СППР, за використання вказаної моделі може працювати в інтерактивному режимі та пропонувати ефективне рішення мінімізацією чи максимізацією фактору чи групи факторів, що впливають на це рішення. Пошук найліпшого рішення СППР зведено до задачі оптимізації інтегрального критерію, мінімізацією чи максимізацією фактору чи групи факторів, що впливають на вказане рішення. Оскільки було з'ясовано можливість від'ємних значень цільової функції за певних параметрів ваги ребра орграфу, обгрунтовано застосування для цього алгоритму Беллмана - Форда. Для ефективної роботи алгоритму використано метод лінійної згортки. Це надало можливість використати алгоритм для вирішення багатокритеріальних задач, за відсутності інформації про вигляд інтегральної функції. Для прискорення роботи використано адаптивний алгоритм. Він полягає в тому, що результатами обробки запитів формується база даних шаблонів. Це надасть можливість швидко знайти рішення за аналогічного запиту навіть за зміни заданих початкових умов. Розроблено універсальний підхід до структурування роботи ІТ-компанії. Це надає можливість формалізувати запити до СППР та отримати формалізовані відповіді як за відповідним етапом проєкту, окремим видом роботи за проєктом, так і за портфелем проєктів і ІТ-компанією в цілому. Це, своєю чергою, надає можливість оптимальним чином використати комп'ютерні ресурси під час роботи зі СППР, зменшити час як на виконання запитів в інтерактивному режимі, так і на формування СППР варіантів рішення поставлених користувачем задач. Структуризація за основними ознаками проєкту надала можливість згрупувати роботи ІТ-компанії за наявними ресурсами та бажаними результатами. Це надало можливість планувати та організовувати роботу кожного з працівників працювати не лише в одному проєкті, а виконувати роботи в різних проєктах. Також можливо планувати та організовувати роботу робочих груп. Кожен із виконавців цих груп формально підпорядковуються і своїм структурним одиницям і в одночас координаторові відповідного проєкту. Запропонований підхід надає можливість швидко переорієнтувати СППР для виконання кардинально інших завдань, виконання іншої мети, інших напрямів роботи ІТ-компанії, інших проєктів. Буде потрібен час лише на оновлення та поповнення баз даних СППР.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)390-21 + У539.0-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського