РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000746684<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Murshudli F. 
Banking business internationalization in developing countries (evidence from Azerbaijan and Ukraine) = Інтернаціоналізація банківського бізнесу в країнах, що розвиваються (погляд з Азербайджану та України) / F. Murshudli, S. Sheludko, E. Dilbazi // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 2. - С. 48-57. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження впливу інтернаціоналізації банківського бізнесу на фінансові ринки, що має особливо виразний прояв у країнах, що розвиваються, насамперед - у посткомуністичних державах. Мотиви підкорення іноземними банками нових ринків у цьому регіоні були предметом численних досліджень. Новизною є порівняльний аналіз інтернаціоналізації банківських систем в Азербайджані та Україні з залученням як теоретичного, так і економетричного аспектів. У результаті узагальнення наявних концепцій банківської інтернаціоналізації визначено 3 родові риси: ефект масштабу, конкурентна перевага над місцевими банками, фінансова поведінка клієнтів; виходячи з цього, запропоновано систематику теоретичного забезпечення цього процесу. На підставі порівняння частки іноземних банків у розвинених країнах і країнах, що розвиваються, зроблено висновок про наявність фундаментальної експансії міжнародного банківського бізнесу в останніх напередодні світової фінансової кризи, що сприяла поширенню негативних тенденцій. Оцінка рівня доларизації депозитів і співвідношення валютних позик до депозитів доводить ключову роль міжнародних банків у провокуванні валютної кредитної експансії в обох країнах, причому в Україні ця експансія (внаслідок нераціональних дій центрального банку у сфері валютного регулювання) переросла у валютний кредитний бум, який особливо негативно вплинув на розгортання глобальної фінансової кризи в державі. Для емпіричного підтвердження цих припущень проведено економічний аналіз показників інтернаціоналізації та розвитку банківських систем Азербайджану і України за допомогою VaR-моделювання. Ключовими факторами було обрано: транскордонну чисту позицію міжнародних банків щодо резидентів цих країн, капіталізацію систем, співвідношення позик до депозитів, частку депозитів у пасивах банків, а також фактичний банківський мультиплікатор. Аналіз обгрунтовує значний вплив міжнародного банківського бізнесу на стан банківської системи, ступінь якого залежить від типу зовнішньоторговельної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.210

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського