РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000746602<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Abramovych A. O. 
Radio engineering system identification of metals on the basis of eddy-current converters = Радіотехнічна система ідентифікації металів на основі вихрострумових перетворювачів / A. O. Abramovych, Yu. S. Agalidi, V. O. Piddubnyi // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2020. - № 1. - С. 7-17. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

Розглянуто задачу створення радіотехнічної системи (РС) ідентифікації металів в середині підгруп магнітних та немагнітних металів на основі вихрострумових перетворювачів (ВСП). Об'єктом дослідження є РС ідентифікації металів. Розробка РС, яка дозволяє розширити можливості ВСП шляхом ідентифікації металу в підмножині немагнітних (мідь, золото, срібло і інших) і магнітних (сталь, нікель) матеріалів. Запропоновано структурну схему РС, яка базується на обробці сигналів ВСП в часовій та спектральній областях, яка надає можливість ідентифікації типу металу в межах підмножини немагнітних і магнітних матеріалів, що дозволяє підвищити ймовірність виявлення прихованих в діелектричному середовищі об'єктів контролю (ОК), виготовлених з кольорових та чорних металів. Достовірність отриманих результатів перевірки роботи методики перевірялась на лабораторному макеті РС, який складається з аналогової вихрострумової частини та мікроконтролера із АЦП для передачі даних на ноутбук, що програмно реалізує методи обробки сигналу. Запропоновано гіпотезу виникнення інформативного параметру та математична модель, яка пояснює причини виникнення сигналу та його форму. Експериментально підтверджена можливість використання РС для ідентифікації металів в рамках підмножини немагнітних і магнітних матеріалів. Висновки: проведені експериментальні дослідження підтвердили працездатність запропонованої РС та методів обробки сигналів вихрострумових перетворювачів, програмного забезпечення, що його реалізує. Результати роботи дозволяють рекомендувати структуру РС для розробки приладів ідентифікації металу, з якого виготовлений об'єкт контролю. Перспективи подальших досліджень полягають в адаптації математичного і програмного забезпечення не лише бази образів металів, а і для створення образів складних об'єктів, що дозволить ідентифікувати об'єкт, і тим самим, розширити їх функціональні можливості.


Індекс рубрикатора НБУВ: К208-1 с45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського