РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000746317<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Никифорчин І. В. 
Модель взаємодії принципал-агент з інформативним сигналом на користь агента / І. В. Никифорчин // Проблеми економіки. - 2019. - № 4. - С. 272-276. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто проблему негативного впливу на ринок асиметрії інформації та методи його пом'якшення. Ця проблема вирішується за допомогою використання методів економічної теорії контрактів. Досліджено методи зменшення інформаційної прогалини за допомогою розробки оптимальних контрактів, зокрема, розглянуто застосування досліджених М. Спенсом ринкових сигналів, які вживає ефективніший агент, щоб повідомити принципалу про свій вищий тип. Очевидно, що сигнал зменшує інформаційну прогалину, що збільшує корисність принципала, але зменшує її для менш ефективних агентів. Проаналізовано вимоги до моделей ринкового сигналу, класифіковано їх основні типи та розглянуто основні види рівноваги. Виходячи з того, що сигналізування, очевидно, позитивно вирішує проблему несприятливого відбору, але збільшує вартість контракту через витрати на сигналізування, наведено основні умови самовідбору для учасників контрактного процесу, які використовують інформаційні сигнали. Розвинуто модель інформаційного сигналу для принципала й агента, що може належати до одного з двох типів різної ефективності - високого (більш ефективного) та низького (менш ефективного). Якщо в класичній моделі агент посилає ринковий сигнал, щоб повідомити принципалу про свій тип, то нами запропоновано модель інформативного сигналу, що надсилає середовище і отримує агент (а не принципал, як зазвичай). На відміну від бінарного сигналу, в цій моделі сигнал визначає ймовірність належності агента до кожного з типів. Наведено умови самовідбору для агентів при відомій функції розподілу сигналу. Залежно від цих умов агент обирає один з двох запропонованих контрактів чи відмовляється від контракту взагалі. Розроблено метод побудови оптимальної з погляду принципала пари контрактів, якщо йому відомо розподіл інформативного сигналу та функція корисності принципала є опуклою вгору.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського