РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000746300<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Прохорова В. В. 
Культура безпеки розвитку - культура комунікаціювання як основа інтелектуалізації управлінського процесу / В. В. Прохорова, С. А. Мушникова // Проблеми економіки. - 2019. - № 4. - С. 142-148. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - теоретичне обгрунтування взаємозв'язку культури безпеки розвитку - культури комунікаціювання як основи інтелектуалізації управлінського процесу. Визначено, що основним джерелом походження будь-якої культури, в тому числі й культури управління підприємством, є людська діяльність, яка набуває сенсу в тісному зв'язку з суспільством, його звичками, устоями, традиціями. Причому суспільна поведінка людини не закладена природою, а формується окремим суспільством залежно від багатьох просторових і часових особливостей, в тому числі особливостей діяльності будь-якого підприємства. До основних елементів культури слід віднести матеріальні та духовні цінності, які характеризують організацію діяльності та управління підприємством із взаємодією його членів. Визначено та доведено, що культура комунікаціювання на кожному конкретному підприємстві є базою для формування культури управління його безпекою розвитку, побудованої на основоположних принципах: духовності, освіченості та вихованості, причому складовими елементами культури управління безпекою розвитку є: культура безпеки та культура розвитку. На підставі цього визначено термін поняття "культура безпеки розвитку підприємства" як набір відповідних характеристик, правил, норм і особливостей діяльності підприємства з урахуванням психологічної поведінки та кваліфікаційних здібностей окремих осіб, що приймають управлінські рішення, відповідно до їх пріоритетності та обумовленої значущості. За результатами дослідження запропоновано напрями комунікаціювання, на які слід спиратися в управлінському процесі, а саме: адаптації; координованого управління значенням або правил; риторичного напряму; конструктивістського; напряму соціальних категорій і обставин; або напряму конфліктів. Вибір напряму культури комунікаціювання та орієнтир на нього надасть можливості визначити якісні сторони обраної культури управління безпекою розвитку підприємства та підвищити рівень інтелектуалізації у прийнятті управлінських рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-21 + У010.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського