РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745833<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Furtat I. E. 
Condensation heat and mass transfer at direct contact of the reacting phases = Конденсаційний тепломасообмін при прямому контакті реагуючих фаз / I. E. Furtat // Мат. та комп'ютер. моделювання. Сер. Техн. науки. - 2019. - Вип. 20. - С. 104-113. - Бібліогр.: 38 назв. - англ.

Конденсацію за прямого контакту фаз умовно можна розділити на такі види: конденсація струменю пари в об'ємі недогрітої рідини; конденсація бульбашок пари в рідині; конденсація пари на краплях рідини (диспергована рідина); конденсація пари на струмені рідини. Під час візуальних експериментів дослідження процесу конденсації струменя пари у просторі було відмічено наявність білої емульсії у разі зіткнення пари з рідиною, за рахунок дроблення струменю пари на маленькі бульбашки. Висока інтенсивність процесу теплообміну пояснювалась різким збільшенням поверхні контакту. За розгляду структури потоку з урахуванням двофазної області відмічено наявність як гладкої конічної поверхні розділу між фазами, так і утворення дисперсних бульбашок та крапель в потоці. Це надає змогу визначити залежність геометрії зони контакту фаз від температурного напору. Збільшення площі поверхні контакту фаз може бути досягнуто внаслідок диспергування однієї з контактуючих фаз. Існуючі апарати з розпиленням рідини мають значні енерговитрати як наслідок виконання деякої роботи для подолання поверхневого натягу, який примушує рідину зменшувати вільну поверхню. Так тепломасообмін між краплиною рідини і насиченою парою визначається розподілом теплоти вздовж радіуса краплі. Пара конденсується на поверхні краплі рідини, при цьому теплота конденсація, що вивільнюється, має відводитись всередину краплі. Згідно з рівнянням теплопровідності за відповідних умов розглянутої задачі, інтенсивність конденсації визначається швидкість стоку теплоти у краплю. Дослідження теплообміну на диспергованих струменях рідини довели високу інтенсивність процесу. Конденсація на струмені рідини використовується в багатьох промислових апаратах (деаератори, конденсатори змішувального типу, струменеві нагрівачі). Теоретичні та експериментальні дослідження цього виду конденсації небагаточисельні. Дослідження теплообміну за конденсації диспергованого струменя пари на закрученому струмені води взагалі відсутні. Результати дослідів теплообміну за контактної конденсації пари на струменях води, що складається з суцільної ділянки та ділянки, що розпадається на краплини, представляються критеріальним рівнянням. Останні дослідження пов'язані з розробкою математичної моделі розрахунку струминної конденсації та аналізу минулих розробок з її застосуванням.


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.161

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73557:Техн.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського