РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745478<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яковлев Ю. С. 
Принципы организации и применение полунатурного моделирования / Ю. С. Яковлев, А. А. Тимашов // Мат. машини і системи. - 2019. - № 2. - С. 80-89. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Напівнатурне моделювання - це моделювання з реальною апаратурою, за якого частина системи моделюється, а решта частини є реальною. Застосування такого методу моделювання стає необхідним у тих випадках, коли не вдається описати роботу деяких елементів системи математично. Стрімке збільшення об'ємів інформації, що поступає і переробляється, призводить до значних змін у способах і методах аналізу інформації і вимагає впровадження ефективних методів і інтелектуальних технологій системи підтримки користувачем прийняття рішень (СППР). У даний час немає єдиного загальноприйнятого визначення СППР, оскільки будова системи безпосередньо залежить від тих завдань, для вирішення яких вона використовується, а також від доступних знань, даних і інформації, на основі яких ухвалюються рішення. Уточнено загальні принципи побудови СППР і запропоновано один із варіантів структурної схеми системи для напівнатурного моделювання, виділено основні проблеми побудови бази знань. Використано методи аналітичного огляду і виділення характерних ознак напівнатурного моделювання стосовно архітектурно-структурної організації СППР і загальних принципів побудови системи. Розглянутий метод побудови СППР і його основні властивості забезпечують скорочення термінів і вартості розробки особливо, коли ОПР ухвалює рішення в реальному масштабі часу. У процесі напівнатурного моделювання вдало поєднуються переваги математичного і натурного моделювання і може бути досягнута оптимальна взаємодія між обчислювальними і натурними експериментами. В даний час методи напівнатурного моделювання ефективно застосовують під час проектування різноманітних автоматичних систем, що управляють.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.53 + З970.50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського