РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745265<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Красівська В. В. 
Зв'язок параметрів тромбоеластографії з показниками тестів дослідження гемостазу у хворих на гемофілію А під час профілактичного лікування / В. В. Красівська, О. В. Стасишин, М. М. Семерак, О. М. Тушницький, В. Л. Новак // Eastern Ukr. Med. J. - 2019. - 7, № 3. - С. 215-225. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Останнім часом для контролю лікування у хворих з порушенням зсідання застосовують лабораторні методи, що засновані на комплексній оцінці гемостазу. До таких глобальних тестів відносять тромбоеластографію (ТЕГ). Незважаючи на достатню кількість фармакокінетичних досліджень ФVIII під час лікування хворих на гемофілію, лише в декількох оцінено показники традиційних тестів дослідження гемостазу у порівнянні з ТЕГ. Мета дослідження - на основі аналізу кореляційних зв'язків параметрів ТЕГ з показниками традиційних тестів дослідження гемостазу вивчити: як зміни у зсіданні відображаються у ТЕГ з перспективою впровадження цього тесту для контролю замісної трансфузійної терапії у хворих на гемофілію. Дослідження виконано у 9 хворих на тяжку форму гемофілії А, які протягом 2-х років знаходились на профілактичному лікуванні препаратом пролонгованого рекомбінантного ФVIII. Профілактична доза становила <$E45~symbol С~5> МО/кг двічі на тиждень. Під час планового візиту всім хворим проводили тест відновлення в дозі <$E60~symbol С~5> МО/кг препарату. Всім пацієнтам до та 30 хв. після закінчення введення розрахованої дози препарату ФVIII було виконано коагулологічні дослідження та ТЕГ. У тесті відновлення вивчали можливі кореляційні зв'язки 11 параметрів ТЕГ із показниками тестів дослідження гемостазу. До введення препарату виявлено достовірні сильні прямі кореляційні залежності показників R та SP від ПЧ і АЧТЧ (r >> 0,71). Встановлено негативну кореляцію середньої сили між R та ФVIII:Ag (r = -0,56). Зростання значень ПЧ, АЧТЧ та зменшення активності ФVIII:Ag викликає зниження загального гемостатичного потенціалу CI у бік гіпокоагуляцїї (r = 0,75). МА, ТМА та кут нахилу <$Ealpha>-Angel сильно залежать від рівня vWF:Ag та кількості тромбоцитів (у всіх випадках r >> 0,8). Після введення препарату концентрату ФVIII у хворих на гемофілію А виявлено достовірний позитивний сильний кореляційний зв'язок показника R з АЧТЧ (r = 0,64). Зростання коагуляційного індексу CI пов'язане зі збільшенням рівня Ag:ФVIII (r = 0,75) та вкороченням АЧТЧ (r = -0,76). Висновки: у хворих на гемофілію А під час профілактичного лікування встановлено кореляційні зв'язки параметрів ТЕГ з показниками традиційних тестів дослідження гемостазу, які характеризують аналогічні процеси зсідання. Гемостатичний статус хворих на гемофілію А та фармакодинамічний ефект препаратів може інтерпретуватись за даними ТЕГ, що описують глобальну коагуляцію крові з оцінкою утворення тромбіну, функції тромбоцитів та якості згустку. У хворих на гемофілію А під час оцінки кровоточивості, лабораторного контролю профілактичного лікування та виникнення інгібіторів показники ТЕГ можуть повною мірою доповнювати традиційні тести дослідження гемостазу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.023.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського