РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745020<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кобзар О. Л. 
Азометинові похідні n-амінобензойної кислоти як антиоксиданти та інгібітори ксантиноксидази / О. Л. Кобзар, А. В. Татарчук, М. В. Качаєва, С. Г. Пільо, О. В. Суховєєв, В. В. Суховєєв, В. С. Броварець, А. І. Вовк // Доп. НАН України. - 2020. - № 6. - С. 74-82. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Встановлено антиоксидантні властивості гідроксильованих азометинових похідних n-амінобензойної кислоти та інгібувальний вплив цих сполук на активність ксантиноксидази. Аналіз інгібувальної активності серії синтезованих азометинових сполук щодо ксантиноксидази, а також результати молекулярного докінгу вказують на те, що в механізмах інгібування ферменту можуть бути задіяні карбоксильна та гідроксильна групи. Вплив азометинових похідних описується кінетикою змішаного типу з мікромолярними значеннями констант інгібування. Інгібувальна здатність найактивнішої сполуки, 4-(((1E)-(2-гідрокси-5-нітрофеніл)метилен)аміно)бензойної кислоти, є співмірною з впливом відомого інгібітора - алопуринолу. Молекулярний докінг азометинового інгібітора в активний центр ксантиноксидази свідчить про те, що карбоксилатна група утворює водневі зв'язки з амінокислотними залишками Arg880, Thr1010 і Glu1261, а гідроксильна група наближена до залишків Glu802 і Asn768. Крім того, арильні фрагменти молекули інгібітора формують контакти з Phe914, Phe1009, Leu648, Phe1013 та іншими залишками. Антиоксидантні властивості азометинів оцінено в модельній системі шляхом визначення малонового діальдегіду в тесті з тіобарбітуровою кислотою. Показано, що здатність деяких сполук нейтралізувати гідроксильні радикали перевищує дію тролоксу як еталонного антиоксиданту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.736 + Е0*725.111.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського