РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744989<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Баулін Д. С. 
Розрахунок бронестійкості металевих багатошарових броньованих структур за допомогою методу скінченних елементів / Д. С. Баулін, С. А. Манжура, М. П. Одейчук, А. М. Одейчук, С. А. Горєлишев, М. І. Ільченко // Опір матеріалів і теорія споруд : наук.-техн. зб.. - 2019. - Вип. 103. - С. 145-164. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

В той час, коли могутність сучасних засобів кінетичного ураження постійно зростає, традиційні металургійні і матеріалознавчі підходи до виробництва гомогенного (однорідного) листового прокату з броньових сталей вже не в змозі забезпечити високу динамічну стійкість без значного збільшення товщини броні і, відповідно, маси бронезахисної структури в цілому. Одним із напрямків вирішення цієї проблеми можливо за рахунок використання багатошарових металевих композитів. Об'єднання у композиті шарів високотвердої (але крихкої) і м'якої (але в'язкої) сталей забезпечує композитам таке поєднання твердості та в'язкості, яке неможливо досягти за традиційними методами виготовлення гомогенних броньових сталей (властивість емерджентності). Розглянуто процес взаємодії високошвидкісного вражаючого елементу з захисними багатошаровими броньованими перешкодами, які створені шляхом зварювання шарів композиту у твердій фазі (без розплавлення) за вакуумно-деформаційною методикою. Досліджено механізм використання методу скінченних елементів для розрахунку бронестійкості захисних перешкод. Вибрано та обгрунтовано вихідні дані для імітаційного моделювання. Для моделювання фізичних явищ, що відбуваються у вражаючому елементі та перешкоді, таких як деформаційне і швидкісне зміцнення, температурне знеміцнення, руйнування і т.і., використано моделі поведінки матеріалів, які, в загальному випадку, складаються з трьох основних елементів: рівняння стану, моделі пластичності та моделі руйнування. Отримано результати розрахунку бронестійкості двошарової бронепластини наступної структури: перший шар (фронтальний) - інструментальна вуглецева сталь із твердістю HRC 60 одиниць товщиною 6 мм, другий (тильний) - сталь із твердістю HRC 40 одиниць товщиною 4 мм за впливу удару високошвидкісного вражаючого елементу. Розглянуто вплив особливостей технології з'єднання шарів на поведінку швидкості центру мас і дна вражаючого елементу та розподілу еквівалентного напруження по Мізесу. Подальші дослідження пов'язані з отриманням залежності бронестійкості багатошарових бронепластин від їх загальної товщині та структури (складу та співвідношення шарів), що надасть можливість сформулювати рекомендації для вибору захисних структур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц531 + К781.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29208 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського