РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744819<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Погребенник В. Д. 
Очищення стічних вод гальванічних виробництв: екологічні та економічні аспекти / В. Д. Погребенник, А. А. Нестер // Енергетика: економіка, технології, екологія. - 2019. - № 4. - С. 142-147. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

В Україні є гостра потреба в міді, яку використовують в різних галузях промисловості. Гальванічне виробництво та цехи виробництва друкованих плат є джерелами екологічної небезпеки. Мета роботи - екологічне й економічне обгрунтування видалення міді із стічних вод (СВ) та подальше її використання. Виявлено основні чинники негативного впливу відходів виробництва плат і гальванічного виробництва на довкілля. Щоб уникнути нагромадження шламів на території підприємств запропоновано використовувати технологію регенерації відпрацьованих розчинів травлення, за якої виділений метал використовують як вторинну сировину для виробництва міді, а регенерований розчин повторно використовують для травлення друкованих плат. Наукова новизна роботи полягає в тому, що запропоновано підхід для одежання додаткової сировини із СВ виробництва друкованих плат. Практична значущість полягає у зменшенні впливу відходів виробництва на довкілля, а також одержанні дешевої сировини із СВ промислових підприємств. Отже, визначено сумарний індекс небезпеки шламу за існуючого стану збереження шламів на території підприємств (0,045) та після реалізації відновлення СВ (100). Оцінено економічні показники створеного на основі даного дослідження обладнання. Впровадження нової технології очищення СВ тільки однією установкою може принести більше 2,8 млн грн економічного ефекту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.220.4 + К663.054.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22833 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського