РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744344<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Voloshchuk O. M. 
Activity of the liver mitochondrial aspartate aminotransferase and malate dehydrogenase in rats with toxic hepatitis under conditions of alimentary protein deficiency = Активність мітохондріальних ензимів аспартатамінотрансферази та малатдегідрогенази у печінці щурів з токсичним гепатитом за умов аліментарної нестачі протеїну / O. M. Voloshchuk, G. P. Kopylchuk // Біологія тварин. - 2019. - 21, № 3. - С. 14-20. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Потреба у протеїнах залежить від стадії життя і стану здоров'я організмів. Як люди, так і експериментальні тварини в умовах стресу та особливо використання ліків стають чутливішими до дефіциту протеїну в їжі. Мета роботи - дослідження деяких метаболічних ефектів у печінці за умов нестачі харчового протеїну у тварин з ацетамінофен-індукованим гепатитом. Зокрема, визначали активність мітохондріальних ензимів аспартатамінотрансферази та малатдегідрогенази у печінці щурів з токсичним гепатитом за умов різної забезпеченості раціону харчовим протеїном. Встановлено, що за умов гострого ацетамінофен-індукованого гепатиту не спостерігаються зміни активності мітохондріальної малатдегідрогенази за одночасного 4-кратного зниження активності мітохондріальної аспартатамінотрансферази та 2,5-кратного зниження вмісту мітохондріального оксалоацетату. Цікаво, що аліментарна депривація протеїну посилює вплив ацетамінофену на описані параметри. Для того, щоб підтвердити залежність між кількістю протеїну в раціоні щурів і метаболічними змінами у печінці за умов токсичного ушкодження, було застосовано метод головних компонент (PCA). Дві головні компоненти характеризують зміни у нашому дослідженні. Головна компонента 1 пояснює близько 86 % відхилень між повним набором даних, здебільшого пов'язаних з контрольною групою і групою протеїн-дефіцитних тварин з ацетамінофен-індукованим ушкодженням. Виявлено щільну асоціацію балів для активності АСТ та рівня оксалоацетату у порівнянні з контрольною групою в обох групах з гепатитом. Аналогічно, головна компонента 1, що пояснює дисперсію в активності малатдегідрогенази, вказує на важливість малатдегідрогенази для стану здоров'я тварин. З іншого боку, головна компонента 2 виявляє тісний зв'язок між рівнями лактату і пірувату, а також співвідношенням цитозольного NAD<^>+/NADH у групі протеїн-дефіцитних тварин, які одержували ацетамінофен. Встановлений факт підтверджує, що токсичне ушкодження печінки на тлі низького споживанням протеїну супроводжується інтенсифікацією перетворення лактат-піруват у цитозолі. Це потенційно може бути пов'язано з дисфункцією енергозабезпечення у печінці за токсичного гепатиту на тлі аліментарної нестачі протеїну.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.121 + Е60*734.26*72 + Р413.51-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського