РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744253<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Болонний В. Т. 
Зміна режимних параметрів магістральних нафтопроводів в умовах розгерметизації / В. Т. Болонний // Розвідка та розроб. нафт. і газ. родовищ. - 2020. - № 1. - С. 26-35. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено характеристику нафтотранспортної системи України, встановлено ризики виникнення аварійних ситуацій вітчизняних магістральних нафтопроводів. Проведено аналіз аварійності трубопровідного транспорту нафти в Україні, Росії та Америці. Розглянуто процеси виникнення і розвитку надзвичайних ситуацій техногенного характеру в Україні при експлуатації нафтопроводів. Представлено методику визначення аварійного тиску у трубопроводі залежно від кількості втраченої нафти з трубопроводу в місці його витоку, яка дає можливість визначити обсяги втраченої нафти та оцінити екологічні ризики від варійних ситуацій трубопровідного транспорту нафти. Вона базується на рівняннях руху і нерозривності потоку рідини. Дана методика дає можливість розрахувати тиск у кожній точці трубопроводу в умовах нестаціонарного режиму, викликаного зміною тисків на початку і в кінці ділянки, та появою зосередженого відбору нафти. Також вона дає змогу відслідковувати зміну режимних параметрів по довжині трубопроводу за умов розгерметизації трубопроводу. Максимальна розбіжність результатів розрахунку є характерною, коли амплітуда коливального процесу максимальна. Встановлено, що розбіжність результатів зростає зі збільшенням відстані від джерела збурення. Для коливання тиску в точці виникнення збурення ( x = L ) розбіжність результатів практично відсутня. За результатами проведених розрахунків побудовано графік зміни тиску коливного процесу в нафтопроводі, викликаного стрибком тисків на початку і в кінці ділянки та наявністю ймовірних витоків у визначеній точці траси. Лінійна частина магістральних нафтопроводів є найбільш небезпечним об'єктом, оскільки всі аварійні ситуації пов'язані з аварійними процесами різної інтенсивності у вигляді витікань нафти в навколишнє середовище і є небезпечними стосовно виникнення відмов системи. Залежно від величини витоку, його інтенсивності та глибини залягання нафтопроводу залежить процес та термін формування зони загазованості.


Індекс рубрикатора НБУВ: О77-082.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського