РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744062<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мар'яненко Г. І. 
Стратегія держави в умовах побудови цифрової економіки майбутнього / Г. І. Мар'яненко // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2019. - № 4. - С. 147-150. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Здійснено аналіз моделі цифрової економіки, яка визначає стратегічне спрямування держави. З'ясовано, що прийняття рішень у майбутньому публічному управлінні не можливе без урахування цифрових технологій. Зазначено, що згідно з аналітичними звітами Давоського економічного форуму цифрові технології постійно оновлюються: Інтернет речей, роботизація та кіберсистеми, штучний інтелект, великі дані, безпаперові технології, адитивні технології, 3D-друк, хмарні та туманні обчислення, безпілотні та мобільні технології, біометричні технології, квантові технології, технології ідентифікації, блокчейн. Цей перелік не є вичерпним, він постійно доповнюється. Запропоновано логіку дослідження цифрової економіки, що надає змогу виявити її суттєві ознаки, напрями розвитку та шляхи впровадження. Проаналізовано специфіку цифрових технологій, які призводять до змін характеру праці, компетенцій людського капіталу, специфікації прав власності, створення вартості та бізнес-моделей господарювання. Визначено, що цифрова економіка - це тип економіки, де ключовими факторами та засобами виробництва є цифрові дані (бінарні, інформаційні тощо) та мережеві транзакції, а також їх використання як ресурсу, що надає змогу суттєво збільшити ефективність і продуктивність діяльності та цінність для одержаних продуктів і послуг. Установлено вплив геополітики в умовах глобалізації та цифрової трансформації (цифровізація) - це перетворення наявних аналогових (іноді електронних) продуктів, процесів і бізнес-моделей організації, в основі якої лежить ефективне використання цифрових технологій у світовому просторі, а також можливі наслідки під час прийняття державно-управлінських рішень у період системних змін у високотехнологічному просторі України майбутнього.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)053 + У.ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського