РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000743963<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Milinevsky G. 
Preliminary comparison of the direct aerosol radiative forcing over Ukraine and Antarctic AERONET sites = Попередні порівняння прямого аерозольного радіаційного форсингу за даними станцій AERONET в Україні та Антарктиці / G. Milinevsky, Yu. Yukhymchuk, A. Grytsai, V. Danylevsky, Yu. Wang, V. Choliy // Укр. антаркт. журн.. - 2019. - № 1. - С. 128-138. - Бібліогр.: 37 назв. - англ.

Мета роботи - проаналізувати дані щодо аерозольної оптичної товщини (АОТ) в атмосфері на деяких пунктах мережі AERONET (AErosol RObotic NETwork) в Україні та Антарктиці. Для визначення та порівняння типових значень аерозольного прямого радіаційного форсингу (ПРФ) використати типові дані середньоширотної та двох антарктичних пунктів AERONET. Здійснено визначення та візуалізацію даних AERONET щодо оптичної товщини аерозолю та радіаційний форсинг, проведення аналізу та інтерпретації цих даних. Обчислення радіаційного форсингу за допомогою алгоритму Глобальна атмосферна модель (Global Atmospheric ModEl, GAME). Розглянуто вимірювання аерозольної оптичної товщини за спостереженнями за допомогою аерозольних сонячних фотометрів мережі AERONET в Україні (пункт Київ) та у двох пунктах спостережень в Антарктиді (Гора Вечірня та АРМ_МакМердо (ARM_McMurdo)). Відповідно до вимірювань 2015 - 2018 рр. визначено, що за даними пунктів Гора Вечірня та АРМ_ МакМердо значення AOT є невеликими і знаходяться в діапазоні 0,05 - 0,1 на довжині хвилі 340 нм. На відміну від вимірювань в Антарктиці, на пункті AERONET Київ відповідні значення AOT сягають понад 0,3 - 0,5. Використовуючи значення AOT з пункту Київ було оцінено прямий аерозольний радіаційний форсинг за допомогою алгоритму GAME. Розрахунки за GAME визначають аерозольний ПРФ на рівні -5,7 Вт м<^>-2 над поверхнею з рослинністю, коли оптична товщина аерозолю дорівнює 0,1. Висновки: оптична товщина аерозолю за даними AERONET в атмосфері над пунктом Київ має середнє значення AOT, що дорівнює 0,3 (340 нм), значення АОТ над двома антарктичними пунктами знаходяться в межах від 0,03 до 0,06. Оцінки з використанням числового коду (GAME) дають величини ПРФ від -6 Вт м<^>-2 до -14 Вт м<^>-2 над пунктом Київ. Значення, обчислені в межах оперативного продукту AERONET за даними пункту Київ, становлять близько -20 Вт м<^>-2 (нижня границя атмосфери) та близько -10 Вт м<^>-2 (верхня границя атмосфери) протягом 2018 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д232 + Д249(007)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського