РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000743806<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Semchuk N. 
Osvald Spengler's views on legislation: the criminal legal aspects = Погляди О. Шпенглера на сутність юриспруденції: кримінально-правовий аспект / N. Semchuk, I. Varava // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2020. - № 1. - С. 191-194. - Бібліогр.: 6 назв. - англ.

Мета роботи - аналіз поглядів О. Шпенглера на сутність права і правову динаміку. Досліджено історичний, логічний, порівняльно-правовий та ін. Розглянуто погляди О. Шпенглера на сутність права та юриспруденції, висловлені ним у 2 томі "Смеркання Заходу". Робота є однією з перших спроб дослідити наукову спадщину О. Шпенглера (з використанням робіт зарубіжних дослідників) з питань розуміння ним сутності права і правової динаміки в контексті кримінального права. Обговорення Освальд Шпенглер (1880 - 1936) вважається видатною особистістю періоду Веймарської республіки. Його книга "Cмеркання Заходу" була найчастіше обговорюваною книгою тієї епохи, і мала величезний вплив на мислителів міжвоєнного періоду. О. Шпенглер різко критикує середньовічну схоластику та сліпе запозичення давніх зразків права. Саме як наслідок цієї боротьби О. Шпенглер вказує на кризові явища, які особливо помітні й у сучасній юриспруденції. "Західний юрист стає філологом, а практичний досвід життя замінюється науковим досвідом суто логічного розкладу і поєднання правових понять, що базується виключно на собі. Сьогоднішня юриспруденція в значній мірі є спадщиною схоластики середньовіччя". Саме для того, щоб, як влучно зазначає сам О. Шпенглер, вивчена юристом наука не залишалася "чужою для світу", і потрібні подальші розробки в сфері динамічної теорії права. Особливо помітна така розрізненість у галузі кримінального права. Враховуючи викладене, можна зробити висновок, що погляди О. Шпенглера, який пропонував досліджувати право як в історичному генезисі, так і в поєднанні з життям певного суспільства у певний час багато в чому випередили свій час. Навіть сучасна наука кримінального права знаходиться на початковій стадії осмислення цих ідей. Як і в більш давні часи, розробляючи закони, політики не дуже зважають на те, наскільки вони будуть відображати сучасні умови життя суспільства, і, відповідно, виконувати своє призначення. В юридичній освіті, якій також приділяв увагу О. Шпенглер, філологічний підхід як спадкоємець середньовічної схоластики багато в чому продовжує домінувати, він був частково замінений соціально-економічним підходом з урахуванням осмисленого історичного досвіду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР) + Ю3(4НІМ)6-651 + Ю252: Х

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського