РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000743236<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Короткіх М. І. 
Нові підходи до оцінки стабільності карбенів / М. І. Короткіх, Г. Ф. Раєнко, В. Ш. Сабєров, В. І. Єня, О. П. Швайка // Журн. орган. та фармацевт. хімії. - 2019. - 17, вип. 4. - С. 18-27. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Відомо, що карбени відносяться до вельми реактивних сполук, які до того ж можуть самоперетворюватися на димери та перегруповуватися. Тому питання про визначення стабільності карбенів є основним у дизайні сполук для їх подальшого синтезу та застосування. Мета роботи - розглянути відомі методи оцінки стабільності та стабілізації карбенів, передусім створені авторами, показати їх можливості у передбаченні властивостей карбенів. Розглянуто шляхи розв'язання проблеми стабільності карбенів за допомогою методів квантової хімії, зокрема застосування нових критеріїв стабілізації циклічних сполук - енергій загальної та циклічної стабілізації, енергій неароматичної кон'югації. Для оцінки можливості виділення сполук в індивідуальному стані проведено дослідження їх стандартних ентальпій димеризації (за запропонованим електронним і стеричним параметром ESP) у різних класах гетероциклічних карбенів з врахуванням конформаційних факторів. Укладено ряди впливу замісників на стабільність карбенів. Показано, що стерично екрануючі замісники викликають не тільки кінетичну, але й термодинамічну стабілізацію. Остови молекул оцінено за рівнем впливу на стабільність сполук. Дослідження проводили, використовуючи метод DFT (B3LYP5, 6-311G**, RHF) для оцінки енергій стабілізації, DFT (B3LYP5, 6-31G, RHF) для одержання енергій димеризації. Висновки: запропоновані параметри оцінки енергій загальної і циклічної стабілізації карбенів та енергій димеризації (електронний і стеричний параметри) складних карбенів надають змогу виявляти найстабільніші структури в дизайні сполук для їх подальшого синтезу та застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г212.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24793 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського