РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000742219<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Конопліцька А. П. 
Клінічні особливості патології органів травлення у дітей Вінницької та Житомирської областей / А. П. Конопліцька, В. А. Антонець, Г. М. Руденко, О. В. Оніськова, Н. П. Чорнопищук, С. О. Русак, Т. Л. Маланіна, К. П. Ковальчук // Сучас. педіатрія. Україна. - 2019. - № 8. - С. 48-51. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати структуру захворюваності, особливості клінічних проявів та ендоскопічної картини захворювань органів травлення у дітей. Проведено ретроспективний аналіз 230 історій хвороб дітей (96 хлопчиків (40,5 %) і 134 дівчинки (59,5 %)), які пройшли стаціонарне обстеження та лікування у педіатричному відділенні N 1 КУ "Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня" та у педіатричному відділенні N 2 КУ "Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня" у період 2018 - 2019 рр. У структурі захворюваності дітей, що перебували на лікуванні з гастроентерологічними захворюваннями, перше місце з ураженням верхніх відділів шлунково-кишкового тракту (ШКТ) посідає гастродуоденіт (ГД) - 35,2 %, функціональна диспепсія - 19,5 %, виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки - 7,7 %, ГЕРХ - 2,7 %, езофагіт - 1,8 % випадків; інші захворювання ШКТ склали 51,1 %. За допомогою фіброезофагогастродуоденоскопічного дослідження виділено ендоскопічні форми ГД, що посідає перше місце у структурі захворюваності обстежуваних дітей: еритематозний - 61,2 %, нодулярний - 22,6 %, ерозивний - 16,2 % випадків. У обстежених дітей переважав больовий синдром - понад 90,0 % випадків. Диспептичний синдром виявлено у понад 50,0 % випадків, астеновегетативний - у третині випадків. Встановлено, що захворювання органів травлення частіше зустрічаються у дітей віком від 12 до 17 років (62,7 %). Серед синдромів ураження ШКТ у дітей домінує больовий синдром - понад 90,0 % випадків, а захворювання у них часто асоційовані з H. pylori-інфекцією (56,0 % випадків), у понад 15,9 % випадків виявляли повторне інфікування. Подальше вивчення особливостей клінічного перебігу захворювань органів травлення у дітей різних вікових груп сприятиме вдосконаленню профілактичних, діагностичних і лікувальних заходів у педіатрії. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалений Локальним етичним комітетом всіх зазначених у роботі установ. На проведення досліджень було отримано поінформовану згоду батьків дітей (або їхніх опікунів). Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського