РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000742171<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Chernov S. I. 
Complex of models of financial decentralisation analysis and assessment = Комплекс моделей оцінки та аналізу фінансової децентралізації / S. I. Chernov, L. S. Guryanova, O. V. Dymchenko, S. V. Labunska // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 3. - С. 315-326. - Бібліогр.: 34 назв. - англ.

Розглянуто проблему моделювання механізму фінансової децентралізації. Запропоновано методичний підхід до побудови комплексу моделей оцінки та аналізу фінансової децентралізації, який на базі методів факторного, канонічного, кластерного аналізу, методу рівня розвитку, нейронних мереж Кохонена, моделей панельних даних надає можливість сформувати діагностичні класи рівня фінансової децентралізації, обрати "еталонну" модель розвитку й оцінити вплив рівня фінансової децентралізації на показники соціально-економічного розвитку (СЕР) територій. Запропонований методичний підхід включає такі етапи: класифікація країн за рівнем СЕР і конкурентоспроможністю, формування порівнянної бази дослідження; формування системи індикаторів і діагностичних класів рівня фінансової децентралізації; розробка моделей оцінки впливу децентралізації на СЕР територій. Для побудови комплексу моделей використано Statistica, R, Deductor Studio, EViews. Результати моделювання показали, що високий рівень фінансової децентралізації є характерним для країн з високим рівнем економічного розвитку, в яких спостерігається висока якість інституційного середовища та рівень адміністративної децентралізації, що призводить до зростання ефективності функціонування державного сектору та як наслідок - економічного зростання. Децентралізація за доходами пов'язана з більш сильним ефектом для економічного зростання, ніж децентралізація за видатками. Посилення вирівнювального федералізму і податкової автономії призводить до уповільнення темпів економічного зростання. Причому негативний ефект податкової автономії є сильнішим, ніж ефект вирівнювального федералізму. Спостерігається розрив між темпами зростання дохідних і видаткових повноважень бюджетів різних рівнів і темпами зростання ВВП у країнах із високим рівнем конкурентоспроможності та СЕР, що знижує рівень бюджетної і боргової безпеки. Тому перспективним напрямом дослідження є оцінка системного ризику фінансової політики та стійкості фінансової системи до впливу зовнішніх "шоків".


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського