РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000742132<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стратійчук Д. А. 
Формування надтвердих композитів групи BL у системі cBN - TiC - WC - (Al) в умовах високих p,T-параметрів / Д. А. Стратійчук, В. З. Туркевич, К. В. Сліпченко, В. М. Бушля // Доп. НАН України. - 2020. - № 4. - С. 57-65. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Шляхом спікання мікропорошків кубічного нітриду бору та TiC із добавками WC і алюмінію за умов високого тиску (7,7 ГПа) в температурному інтервалі 1400 - 2450 <^>oC досліджено процеси формування надтвердих композитів групи BL інструментального призначення. У вихідній шихті об'ємне співвідношення компонентів становило: cBN : TiC : WC : Al = 60 : 30 : 5 : 5. За умов НРНТ-спікання в усьому температурному інтервалі отримано високоміцні надтверді композити, які за даними XRD-аналізу на 90 - 95 % складаються із зерен cBN і TiC. Починаючи з температури спікання вище за 1850 <^>oC зафіксовано утворення нової фази - TiB2 (~ 4 % об.), а також дуже незначних кількостей (~ 1 % об.) AlN і AlB2. Спечені керамоматричні композити мають високі значення твердості (35 - 40 ГПа) і характерну залежність густини та модуля Юнга від температури спікання. Найбільш високі фізико-механічні показники характерні для кераміки, отриманої в температурному інтервалі 1800 - 2200 <^>oC, що узгоджується з результатами випробувань у режимі високошвидкісного точіння загартованих (до 60 HRC) і високолегованих (у тому числі інконелеєвих) сталей за умов високих температур в області різання. Так, у результаті лабораторних випробувань отриманих композитів, а саме високошвидкісної чистової обробки нержавіючої сталі AISI 316L (швидкість 300 м/с, подача 0,15 мм/об, протягом 5 хв) виявлено, що всі зразки даної системи мають знос різальної кромки в діапазоні VB = 60 - 82 мкм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л463.07 + К391.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського