РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000741633<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Грідін О. В. 
Ключові проблеми формування інноваційно-інвестиційної моделі розвитку аграрної сфери економіки та шляхи їх вирішення / О. В. Грідін // Актуал. проблеми інновац. економіки. - 2019. - № 2. - С. 11-20. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто проблему формування інноваційно-інвестиційної моделі розвитку аграрної сфери економіки та визначаються і обурунтовуються шляхи їх вирішення. В результаті дослідження встановлено, що відродження національної економіки в цілому та аграрної її сфери зокрема можливе лише внаслідок активізації інноваційних процесів за рахунок повноцінного інвестиційного забезпечення. Мета статті - виявлення особливостей формування і розвитку інноваційних процесів в агропромисловому виробництві, встановлення чинників, що їх гальмують, а також визначення та окреслення шляхів розв'язання проблеми формування інноваційно-інвестиційної моделі розвитку агропромислового виробництва. В процесі досягнення поставленої мети використовувались наступні методи: монографічний; абстрактно-логічний; синтезу; узагальнення й абстрагування. Виявлено суттєві особливості формування і розвитку інноваційних процесів в агропромисловому виробництві. Доведено, що сучасна економічна політика в аграрній сфері має орієнтуватися на формування інноваційно-інвестиційної моделі розвитку, коли зростання ефективності суспільного виробництва досягається за рахунок зростання знань. Встановлено, що пріоритетами у сфері інновацій агропромислового комплексу є: енерго- і ресурсозберігаючі технології виробництва, зберігання і переробки продукції; інновації, що сприяють заповненню внутрішнього ринку високоякісними продуктами харчування вітчизняного виробництва; нововведення, що надають змогу підвищити надійність, ефективність сільськогосподарських машин і механізмів, продовжити термін їх експлуатації, підвищити продуктивність. Узагальнено основні проблеми впровадження інновацій та активізації інноваційно-інвестиційної діяльності в агропромисловому виробництві. Доведено, що загальною стратегічною метою управління інноваційним розвитком АПВ є повноцінне оновлення аграрної сфери економіки, що відповідатиме вимогам збільшення виробництва якісної сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки, підвищення рівня життя населення, зростання ефективності виробництва, збереження навколишнього середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-55/56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101404 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського