РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000741448<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kizyma T. O. 
Fraud with financial resources of the state: types and effect on the shadow economy = Шахрайство з фінансовими ресурсами держави: види і вплив на тіньову економіку / T. O. Kizyma, Z. M. Lobodina, Yu. Ya. Khamyha // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 2. - С. 355-363. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Нейтралізація загроз національній безпеці держави, спричинених наслідками фінансового шахрайства (ФШ), зумовлює потребу розроблення якісно нових підходів до виявлення причин і векторів його впливу на економіку держави загалом і добробут її громадян. Досліджено сутність і систематизовано різновиди ФШ залежно від об'єкта шахрайських дій і способу реалізації шахрайських схем; визначено їхній вплив на формування тіньового сектору економіки в Україні. Проаналізовано найпоширеніші в сучасних українських реаліях способи вчинення шахрайства з фінансовими ресурсами держави: незаконне і нецільове використання бюджетних коштів; ухиляння від сплати податків; шахрайство у сфері державних закупівель і фальсифікація фінансової звітності. За результатами контролю, проведеного Рахунковою палатою України і Державною аудиторською службою України, охарактеризовано види шахрайства з бюджетними ресурсами. Встановлено, що зростання рівня тінізації економіки свідчить про зменшення обсягу бюджетних ресурсів, які утворюються у результаті розподілу ВВП, тому з метою пошуку резервів зростання доходів бюджету доцільним за сучасних умов є здійснення заходів у контексті детінізації української економіки. На підставі використання теоретико-множинного підходу та аналізу інтервальних даних розроблено інтервальну модель динаміки доходів бюджету держави, яка надає змогу визначити прогнозовану динаміку доходів бюджету з урахуванням впливу таких факторів, як ВВП, доходи населення і фінансові результати підприємств до оподаткування. Отримані в результаті прогнозування показники також відображають обсяг резервів зростання бюджетних ресурсів за умови успішного впровадження заходів у напрямі детінізації української економіки. Для виявлення та попередження випадків шахрайства з фінансовими ресурсами держави доведено доцільність та обгрунтовано шляхи вдосконалення державного фінансового контролю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.1 + У9(4УКР)261.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського