РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000740915<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Celms A. 
Justification of the height models available in Latvia = Обгрунтування висотних моделей, наявних у Латвії / A. Celms, I. Trevoho, V. Pukite, A. Ratkevics, V. Cintina // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2019. - Вип. 2. - С. 61-66. - Бібліогр.: 65 назв. - англ.

Після вдосконалення геодезичних мереж на території Латвії склалася ситуація, що висота геодезичних точок змінилася. Вивчено, які закономірності формуються між балтійською системою нормальних висот 1977 р. (BHS-77) і латвійською системою нормальної висоти LHS-2000,5, а також які неточності можна спостерігати, якщо аркуші карт ADTI перетворюються за допомогою визначеної методології перерахунку висот. Мета роботи - дослідити та проаналізувати дані вимірювань, наявні у звітах про вдосконалення локальної геодезичної мережі Вентспілса, Єлгави і Кулдіги, та порівняти значення висот геодезичних точок з історичними значеннями висот та дати оцінку щодо вирівнювання висотних систем. Для досягнення мети поставлені наступні завдання: проаналізувати вимірювання, наявні у звітах локальних геодезичних мереж; оцінити різницю висот між точками в системах висоти BHS-77 і LHS-2000,5; надати пропозиції щодо сумісності систем висоти BHS-77 і LHS-2000,5. Після оцінки даних можна зробити висновок, що взаємна сумісність квазігеоїдних моделей LV'98 і LV'14 у всіх областях вимірювання є відповідною. Історичні висоти точок локальних геодезичних мереж у порівнянні з поліпшеними висотами висоти BAS-77 вважаються досить доречними в локальних геодезичних мережах Єлгави та Кулдіги; однак у місцевій геодезичній мережі Вентспілса вони розглядаються як недоречні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д115 + Д172.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського