РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000740478<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kushnarenko V. G. 
Modelle und simulationsmodelle der luftdynamik von grubenbewetterungsnetzen als objekten mit verteilten parametern = Моделі і Simulation-моделі аеродинаміки шахтних вентиляційних мереж як об'єктів з розподіленими параметрами / V. G. Kushnarenko, V. A. Svyatnyy // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2019. - № 2. - С. 51-57. - Бібліогр.: 5 назв. - нім.

Мета роботи - узагальнення математичного опису аеродинамічних процесів в шахтних вентиляційних мережах (ШВМ) як складних динамічних системах з розподіленими параметрами. Математичну модель аеродинаміки ШВМ опис графом G(m, n) з m гілками й n вузлами та диференціальними рівняннями в частинних похідних. Зовнішні та внутрішні граничні умови сформульовано з врахуванням структури графа мережі, виділено три види вузлів, що інцидентні гілкам. Simulation-модель ШВМ одержується шляхом трансформації моделі в форму, яку потребують обчислювальні методи. Ця трансформація виконується за два кроки: апроксимація рівнянь гілок графа і внутрішніх граничних умов за методом прямих надає змогу одержати дискретизовану за просторовою координатою модель (ДПМ) у вигляді системи звичайних диференціальних рівнянь, яка наступним кроком приводиться до форми задачі Коші з початковими умовами. Вибором певного обчислювального методу здійснюється одержання дискретної Simulation-моделї ШВМ. Велика кількість гілок і вузлів зумовлює належність ШВМ до складних динамічних систем з розподіленими параметрами (СДСРП), викликає значний об'єм роботи за побудови вказаних вище моделей і потребує комп'ютерної підтримки названих трансформацій. Запропоновано векторно-матричні представлення моделей і Simulation-моделей, що надають змогу здійснювати розробку підсистеми генерування рівнянь і паралельних вирішувачів в розподіленому паралельному моделюючому середовищі (РПМС). Одержані моделі і Simulation-моделі слугують розробці симуляторів ШВМ як об'єктів індустрії-4.0 та подальшим роботам наукового й навчального спрямувань в технологіях паралельного моделювання (ParSimTech), в моделюванні динамічних процесів гірництва, енергетики, металургії, машинобудування та різних технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського