РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000740135<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шумик М. І. 
Інтродукційний прогноз як важлива складова проекту будівництва садів Світу в Національному ботанічному саду імені М. М. Гришка НАН України. Ч. 1 / М. І. Шумик, П. Є. Булах, Н. І. Попіль // Інтродукція рослин. - 2019. - № 4. - С. 3-17. - Бібліогр.: 55 назв. - укp.

В історичній послідовності висвітлено роль і місце наукового прогнозування в інтродукції рослин та ландшафтному будівництві. Розроблені іншими науковцями засади "Загальної прогностики" та її положення прийнято авторами для формування прогностичного апарату інтродукції рослин. Прогноз розглянуто як теоретичну базу та необхідний початковий етап інтродукційного процесу. Науковий напрям з передбачення наслідків переселення рослин остаточно не сформувався, але немає сумнівів у необхідності запровадження прогностичних технологій у ботанічних садах та дендропарках для виявлення адаптаційних можливостей іноземних рослин, які є прикрасою ландшафтів нових для них регіонів. В історичному аспекті розглянуто значення прогнозу адаптаційної здатності рослин у дослідженні природної та культурної спадщини народів світу. Стисло проаналізовано світову історію етноботаніки, яка надала поштовх до поширення цього напряму досліджень у ботанічних закладах України. Національний ботанічний сад ім. М. М. Гришка НАН України став провідною установою з демонстрації експозицій за таким принципом. Увагу приділено відбору методів прогнозу для створення етноботанічних експозицій. Оскільки таких методів багато, наведено принципи та систему їх класифікації. За прийнятою схемою проаналізовано: класичні методи інтродукції рослин, які мають прогностичне значення; непоширені екстраполяційні методи прогнозування; фізіолого-біохімічні та генетичні передумови інтродукції; особливості інтродукційного прогнозування для рослин захищеного грунту; інтерполяційні методи; методи математичного моделювання. Пояснено необхідність створення бази даних щодо методів прогнозування. Наведено алгоритми побудови й основні вимоги до бази даних. Використання "Електронної експертної системи методів прогнозування" надає інформацію про існуючі способи прогнозування та сприяє вибору оптимального з них за конкретних умов проведення інтродукційного експерименту. Практичну реалізацію апробованих авторами зазначених методів та їх модифікацій для створення садів Світу розглянуто у другій частині статті.


Індекс рубрикатора НБУВ: П25-39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського