РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000740121<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маляренко О. Є. 
Удосконалений комплексний метод прогнозування енергоспоживання на довгострокову перспективу / О. Є. Маляренко, Н. Ю. Майстренко, В. В. Станиціна, О. Ю. Богославська // Енергетика: економіка, технології, екологія. - 2019. - № 3. - С. 53-64. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Надано розвинутий комплексний метод прогнозування енергоспоживання, що включає удосконалену методику прогнозування енергоспоживання за допомогою нормативного методу та методику узгодження прогнозних рішень за векторним методом. За удосконаленою методикою з використанням нормативного методу виконуються розрахунки прогнозу на TOP ("Країна") та DOWN-рівнях ("Разом за видами економічної діяльності (ВЕД)") за показниками енергоємності валової доданої вартості (ВДВ) відповідного ієрархічного рівня (країна чи ВЕД) з урахуванням уточненої методики визначення повного потенціалу енергозбереження (структурного та технологічного), виділенням особливостей визначення структурного потенціалу енергозбереження для енергетичного сектора, уточненням методичного підходу до визначення прогнозного попиту на паливо для енергетичного сектора, що враховує прогнозні структури електро- та теплогенерувальних потужностей цього сектора. За сценарним підходом досліджено вплив зміни структури економіки України на рівні споживання палива та енергії за двома запропонованими варіантами структур економіки. Для визначення прогнозного попиту на енергоресурси для населення розроблено окрему методику, що має особливості для різних видів енергоресурсів. Прогноз споживання електроенергії та палива для населення визначався через питоме споживання палива та електроенергії на 1 особу у базовому році, демографічний прогноз та обсяги технологічного енергозбереження. Для теплової енергії попит для населення складається з попиту на гаряче водопостачання, який є річним, та попиту на потреби з опалення житлових приміщень, який є сезонним. Остання величина визначається через норми на опалення житлових приміщень, прогноз розвитку житлового фонду, потенціал технологічного енергозбереження за рахунок утеплення існуючих будівель, зниження потреби в тепловій енергії для нових енергоощадних будівель. З використанням векторного методу виконано узгоджені прогнози споживання електричної, теплової енергії, вугілля, природного газу, нафтопродуктів (без населення) з подальшим додаванням потреби населення на паливо й енергію та оцінкою прогнозного попиту на енергоресурси до 2040 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: З280.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22833 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського