РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000739610<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шестаков О. Ю. 
Методика розрізнення за рівнем значущості супутніх золоту мінералів у конгломератах / О. Ю. Шестаков // Геол. журн.. - 2019. - № 4. - С. 27-39. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Мінерали-супутники золота в конгломератах, як і воно само, за походженням розподіляються на алотигенні (успадковані від материнських порід) та аутигенні (сформовані в осадовій породі вже після її утворення). Алотигенні й аутигенні мінерали-супутники мають різне і нерівноцінне значення як пошукові ознаки золотого зруденіння. Тому є необхідність у методиці розрізнення походження мінералів-супутників золота в цих породах. Різниця генезисів супутніх золоту мінералів проявляється у відмінностях характерів зв'язку золота з ними. На прикладі золотоносних конгломератів Білокоровицької структури Волинського блоку Українського щита показано різний характер зв'язку золота з супутньою йому мінералізацією алотигенного (циркон, ільменіт, апатит) та аутигенного (пірит) генезису в цих породах. Відмінності характерів зв'язку мінералів-супутників золота з останнім проявляються в різних: конфігураціях областей скупчення точок побудови графіків зв'язку вмістів золота і його супутніх мінералів; кутах нахилу цих графіків. Спільність походження супутніх золоту мінералів в конгломератах визначається за близькістю вказаних показників. Запропоновано методику розпізнавання різних за генезисом мінералів-супутників золота шляхом застосування кореляційно-регресійного аналізу. Вона полягає в тому, що через кутові коефіцієнти в рівняннях регресії, що описують зв'язки золота з мінералами-супутниками, визначаються кути нахилу відповідних цим рівнянням графіків регресії, а надалі за допомогою порівняння близькості кутів нахилу робиться висновок про алотигенність (сингенетичність) чи аутигенність (епігенетичність) відповідних золотому зруденінню мінералів-супутників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344.215 + Д332.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського