РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000739459<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Прокопів М. М. 
Система надання невідкладної медичної допомоги хворим на мозковий інсульт у м. Києві: оцінка клінічної ефективності тромболітичної терапії та біофлавоноїду кверцетину в лікуванні гострого ішемічного інсульту в різні періоди після його розвитку / М. М. Прокопів, Л. М. Трепет, Г. С. Трепет, О. Ю. Єльська // Міжнар. неврол. журн. - 2019. - № 8. - С. 23-35. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Проведено аналіз системи надання невідкладної медичної допомоги хворим із гострим ішемічним інсультом (ГІІ) з урахуванням директивних документів, наказів, уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги Міністерства охорони здоров'я України, а також настанов Департаменту охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації. Мета дослідження - провести аналіз еволюції неврологічного/функціонального відновлення на тлі тромболітичної терапії, оцінити наслідки в ранній і пізній періоди спостереження, терапевтичну ефективність застосування водорозчинної форми біофлавоноїду кверцетину (корвітину) в лікуванні хворих із ГІІ, особливості та закономірності відновлення втрачених неврологічних функцій у ранній і віддалений періоди (10 років), а також якість життя пацієнтів у віддалений період. Було проведено клініко-неврологічні та нейровізуалізаційні обстеження 102 хворих із ГІІ. Залежно від застосованої терапії пацієнтів було рандомізовано на дві групи: 1-шу становили 25 пацієнтів (15 чоловіків і 10 жінок) віком від 42 до 80 років (середній вік - <$E61,7~symbol С~1,8> року), які одержували внутрішньовенно рекомбінантний людський активатор плазміногену тканинного типу (альтеплаза) - препарат Актилізе; 2-га група - 41 хворий (21 чоловік і 20 жінок) віком від 44 до 63 років (середній вік - <$E55,1~symbol С~5,3> року), яким призначали внутрішньовенно водорозчинну форму кверцетину (препарат корвітин) додатково до стандартної терапії. До контрольної групи, рандомізованої за методом випадкової вибірки, увійшли 36 пацієнтів (19 чоловіків і 17 жінок) віком від 40 до 64 років (середній вік - <$E54,2~symbol С~5,5> року), які одержували лише стандартну терапію. Парні порівняння функціональних наслідків між групами кверцетину і стандартної терапії показали, що використання водорозчинного кверцетину зумовлювало статистично вищий показник повного відновлення неврологічних функцій (p << 0,05) у пізній період спостереження, статистично значущими були також наслідки у віддалений період у порівнянні зі стандартною терапією. Висновки: одержані результати свідчать про доцільність застосування препарату кверцетин (корвітин) - тим хворим, яким проводитимуть системний тромболізис, що може значно нівелювати ушкоджувальну дію реперфузії та реперфузійне ушкодження ішемізованої тканини мозку, поліпшуватиме колатеральний кровообіг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського