РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000738926<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крушинська З. Г. 
Ожиріння у хворих на цукровий діабет 2-го типу: медичні та соціальні аспекти / З. Г. Крушинська, Т. Ю. Юзвенко, С. М. Ткач // Клініч. ендокринологія та ендокрин. хірургія. - 2019. - № 4. - С. 36-44. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Визнання цукрового діабету (ЦД) та ожиріння глобальними неінфекційними епідеміями зумовлює потребу в проведенні наукових досліджень з визначення механізмів, що лежать в основі поєднання ЦД та ожиріння, і вивчення чинників, які до цього призводять. Мета роботи - визначити взаємозалежність індексу маси тіла (ІМТ) та медичних і соціальних чинників у хворих на ЦД 2-го типу, а також вивчити вплив ожиріння на ефективність їх лікування. У дослідженні взяли участь 2264 хворих на ЦД 2-го типу (1186 чоловіків та 1078 жінок), які перебували на лікуванні в Українському науково-практичному центрі ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України. У хворих визначали ІМТ залежно від території та місця їх мешкання, тривалості ЦД, медикаментозної тактики, рівня глікованого гемоглобіну (HbA1c) і наявності макросудинних ускладнень. Також вивчали влив ІМТ на досліджувані медичні та соціальні чинники з використанням методу порівняльного аналізу. Статистичну обробку одержаних даних здійснювали за допомогою програми Statistika 10.0 (StatSoft). Не встановлено достовірних відмінностей ІМТ залежно від території та місця мешкання хворих, тривалості ЦД, рівня HbA1c, медикаментозної тактики та наявності макросудинних ускладнень; тривалості ЦД 2-го типу, середнього рівня HbA1c, медикаментозної тактики та частоти макросудинних ускладнень залежно від ІМТ; рівня HbA1c залежно від макросудинних ускладнень, медикаментозної тактики та ожиріння. Не встановлено кореляції досліджуваних медичних і соціальних чинників з ІМТ, крім зниження частоти призначення інсулінотерапії та підвищення частоти призначення комбінованої терапії у жінок у разі збільшення ІМТ. Середні показники ІМТ та рівень HbA1c були вище у жінок. Висновки: на ІМТ не мають достовірного впливу територія та місце мешкання хворого, тривалість ЦД, рівень HbA1c, перенесений інфаркт міокарда (ІМ) у чоловіків і жінок, синдром діабетичної стопи (СДС) у чоловіків та інсульт у жінок, але помірно впливають медикаментозна тактика у чоловіків та жінок, інсульт у чоловіків та СДС у жінок. ІМТ не має достовірного впливу на частоту ІМ та інсульту, частоту призначення пероральної терапії та середній рівень HbA1c у чоловіків та жінок, частоту СДС та частоту призначення комбінованої терапіїу чоловіків, але суттєво впливає на частоту призначення інсулінотерапії та комбінованої терапії у жінок, помірно впливає на тривалість ЦД у чоловіків і жінок, частоту СДС у жінок та частоту призначення інсулінотерапії у чоловіків. Зі збільшенням ІМТ у жінок зростає частота призначення комбінованої терапії, але знижується частота призначення інсулінотерапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського