РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000738898<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Спринчук Н. А. 
Особливості статевого дозрівання пацієнтів із синдромом біологічно неактивного гормону росту / Н. А. Спринчук // Клініч. ендокринологія та ендокрин. хірургія. - 2019. - № 1. - С. 98-103. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити стан статевого дозрівання дітей із синдромом біологічно неактивного гормону росту (СБНГР) й оцінити його вплив на прогнозований зріст (ПЗ) пацієнтів. У дослідженні взяли участь 158 осіб із підтвердженим СБНГР, серед них 111 хлопців та 47 дівчат віком від 3 до 17 років. Оцінка ступеня статевого дозрівання проводилася на підставі вмісту лютеїнізуючого гормону, фолікулостимулюючого гормону, естрадіолу в дівчат, тестостерону загального у хлопців. Розвиток вторинних статевих ознак оцінювали за параметрами шкали Таннера. Визначали цільовий зріст та ПЗ за формулою Блунка В., а також кістковий вік (КВ) за міжнародними стандартами (WW Greulich, SP Pyle, 1993). На момент визначення діагнозу у 128 пацієнтів (81 %, 89 хлопців та 39 дівчат) ознаки статевого дозрівання були відсутні, КВ мав відставання на 2 - 3 роки від паспортного. У 30 дітей (19 %, 22 хворих - хлопці, 8 пацієнтів - дівчата) відзначали початок статевого дозрівання з достовірно підвищеними показниками гонадотропінів і статевих гормонів. Діти молодшого віку (до 6 років, 54 особи) мали найбільше відставання КВ, яке складало <$E3,8~symbol С~0,6> років. У 74 дітей (віком від 7 до 12 років), у яких не було ознак початку статевого дозрівання, відставання КВ від паспортного становило <$E2,9~symbol С~0,5> років. У 30 хворих з активним пубертатним розвитком КВ відставав середнім показником <$E2,3~symbol С~0,08> років. Пацієнти (як хлопці, так і дівчата), у яких уже розпочався статевий розвиток, мають значно гірший ПЗ, ніж хворі, що перебувають у допубертатному стані. Висновки: пацієнти із СБНГР мають нормальний статевий розвиток зі схильністю до раннього. Зазначено зворотній зв'язок між віком пацієнтів та затримкою КВ: чим менший вік дітей із СБНГР, тим більшу затримку КВ вони мають. У дітей з активним статевим розвитком визначається достовірно нижчий ПЗ у порівнянні із хворими без ознак пубертації. Гендерну різницю у визначенні ПЗ залежно від статевого дозрівання не зазначено.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.100.21 + Р712

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського