РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000736405<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чорна К. П. 
Еволюція державного будівництва на українських теренах: історіографічний аналіз : монографія / К. П. Чорна. - Київ : Людмила, 2019. - 333 c. - Бібліогр.: с. 295-333 - укp.

Висвітлено головні етапи становлення територіального урядування від найдавніших часів до сьогодення. Охарактеризовано національні політичні традиції різних народів, які населяли українські терени, проаналізовано механізми управління в державних утвореннях, до складу яких входили етнічні українські землі, та виокремлено важливу роль цього досвіду в подальшому розвитку національної державності. Доведено, що національна система урядування успадковувала родові правила слов'янських племен, формувалася під впливом звичаїв степових імперій, переймала демократичні елементи в управлінні грецькими містами-полісами, культивувала норманські риси у відносинах низів і знаті, використовувала місцеві традиції у формуванні центральної влади, а також доповнювала власний національний зміст західними тенденціями, запозиченими в європейських імперій. Наголошено на необхідності врахування цих історичних уроків на сучасному етапі національного будівництва, головним завданням якого є створення міцної європейської держави з реальним та ефективним народовладдям.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР0)0-6 + Х2(4УКР)-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА836310 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського