РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000735694<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Качур Р. П. 
Правові та організаційні засади діяльності суду присяжних в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / Р. П. Качур; ПВНЗ "Львів. ун-т бізнесу та права". - Львів, 2017. - 20 c. - укp.

Зроблено теоретичне узагальнення та запропоновано нове вирішення актуального наукового завдання, що полягає в необхідності обгрунтування теоретичних положень про розробку правових засад нової концепції інституту суду присяжних на основі колегіальності, а також розробці практичних рекомендацій з удосконалення практики діяльності суду присяжних. Науково обгрунтовано пріоритетні напрями вдосконалення конституційних засад функціонування суду присяжних, серед яких першочергового значення набуває конституційне визначення терміну "суд присяжних", конкретизація в Конституції права особи на суд присяжних, конституційне закріплення числа присяжних. На підставі проведеного аналізу правових засад розгляду справ судом присяжних, доведено, що суд присяжних повинен відроджуватись у його класичній формі. Тобто він має створюватися для поділу судової влади на дві відносно самостійні структури - суд присяжних і професійний суддя, які взаємно контролюють один одного. Констатовано, що запровадження інституту присяжних у вітчизняне судочинство не можливе без реального утвердження та гарантування змагальних засад у судовому провадженні. З метою вдосконалення судово-правових і процесуальних основ діяльності суду присяжних доведено про недоцільність обов'язкової згоди громадянина бути присяжним і запропоновано привести галузеве законодавство у відповідність з Конституцією України - надати право громадянам на добровільних підставах брати участь або не брати участь у правосудді. Розроблено ряд пропозицій щодо внесення змін до законодавства, зокрема збільшення змісту статті 390 КПК України "Усунення присяжного". Зазначено, що вагомою практичною складовою удосконалення правових засад діяльності суду присяжних в Україні є розроблений проект Закону України "Про присяжних засідателів", який визначає відповідно до Конституції України правові основи участі громадян у правосудді й організацію діяльності присяжних. Законопроектом закріплюються гарантії незалежності та матеріального забезпечення присяжних засідателів, встановлюються певні вимоги, що виключають право бути присяжним засідателем, порядок складання списків присяжних засідателів, встановлюється порядок залучення громадян до виконання обов'язків присяжного засідателя, встановлюється відповідальність керівників і посадовців за порушення законодавства про присяжних засідателів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)111.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427239 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського