РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000729846<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Козлова Т. О. 
Принцип іконічності та його реалізація в лексиці індоєвропейської прамови : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.15 / Т. О. Козлова; Київ. нац. ун-т ім.Т. Шевченка. - Київ, 2017. - 36 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано та практично доведено домінантну роль загальномовного принципу іконічності для ранніх етапів мовної еволюції. Розроблено оригінальну концепцію та методику дослідження формально-змістової мотивованості у праіндоєвропейській лексиці. Обгрунтовано доцільність інтеграції діахронічної й синхронічної типологій, доповненої лінгвокогнітивним та лінгвокультурологічним аспектами для семіотичної інтерпретації мовної еволюції. Доведено релевантність загальномовного принципу іконічності, виявлено особливості його реалізації в лексиці індоєвропейської прамови. Визначено роль іконічних знаків на ранніх етапах лінгвогенезу, яка полягає у спрямуванні коеволюції мови й пізнання, забезпеченні переходу від стратегії відтворення перцептивного сприйняття дійсності до стратегії її концептуальної репрезентації. Проаналізовано структуру й семантику індоєвропейських коренів, встановлено відповідності між їх матеріальною оболонкою та внутрішнім наповненням, розкрито еволюційно-адаптивну роль іконічності у процесах мовної еволюції, висвітлено мотивованість фонологічного контрасту кентум-сатем. Виявлено важливість звукозображання в системній організації мовної картини світу. Уперше на матеріалі різноструктурних мов продемонстровано універсальний характер мовної іконічності, її незалежність від типологічного, історичного, генетичного й ареального параметрів, що засвідчує особливие призначення принципу іконічності у процесі становлення вербальної картини світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш140/159

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428657 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського