РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000729800<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Оринчак Л. Б. 
Етіологічні фактори ризику виникнення розсіяного склерозу на Прикарпатті : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / Л. Б. Оринчак; НАМН України, Ін-т неврології, психіатрії та наркології. - Харків, 2017. - 22 c. - укp.

Вивчено етіологічні фактори виникнення розсіяного склерозу (РС) на Прикарпатті, удосконалено діагностичну тактику та оптимізацію лікування хворих на РС на підставі даних комплексного клінічного, імуноферментного й інструментального дослідження. Досліджено особливості перебігу РС під впливом основних етіологічних факторів ризику хвороби. Пора року та місяць народження хворого займають вагому роль у виникненні РС. Установлено, що куріння та високий індекс маси тіла (ІМТ) у 20 років впливають на клінічний перебіг РС. Проведено дослідження концентрації вітаміну 25(0Н)D у сироватці крові у хворих на РС. Виявлено, що у хворих на РС рівень цього вітаміну був знижений порівняно з контрольною групою. Встановлено, що найнижчі його значення виявилися у хворих з найбільш тяжким вторинно-прогресуючим типом перебігу та з найвищим балом за розширеною шкалою ступеня інвалідизації (EDSS). Показано, що вагітність та народження дітей не сприяє прогресуванню РС. Досліджено, що народження дітей сприяє відтермінуванню дебюту РС, причому, чим більша кількість народжених дітей, тим пізніший вік початку демієлінізуючого процесу. Народження дітей після дебюту РС може позитивно впливати на клінічні характеристики цього захворювання. Особи, які народжували після дебюту РС, мали вищий рівень більш прогностично сприятливого ремітуючо-рецидивуючого та нижчий вторинно-прогресуючого типу захворювання, а народження дітей тільки до дебюту РС може сприяти вищому балу за шкалою інвалідизації EDSS. Період вагітності та перші три місяці після пологів, а також грудне вигодовування в оглянутих жінок характеризувалися зниженою ймовірністю розвитку рецидиву РС. Доведено ефективність застосування внутрішньовенного імуноглобуліну, як альтернативного засобу терапії у хворих на ремітуючо-рецидивуючий РС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428856 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського