РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000729604<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шульган О. В. 
Ойконімія України XX століття (еко- та соціолінгвістичні аспекти) : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / О. В. Шульган; Запоріз. нац. ун-т. - Запоріжжя, 2017. - 20 c. - укp.

Проведено аналіз ойконімії України XX ст. крізь призму еколінгвістики та соціолінгвістики в руслі законодавчо закріплених перейменувальних процесів у топоніміці. Комплексно проаналізовано з еко- та соціолінгвістичного поглядів ойкономію України та її зміни в руслі законодавчо закріплених перейменувальних процесів у топоніміці протягом XX ст. На основі джерелознавчого аналізу адміністративно-територіальних довідників, атласів, постанов, указів, періодичних видань встановлено та досліджено назви українських населених пунктів XX – початку XXI ст. (українські, російські, польські, угорські, чеські та німецькі) ойконіми (понад 10 000 назв). Розроблено та апробовано методику опису джерельної бази, в основу якої покладено теоретичні засади вивчення ойконімікону та загальнонаукові лінгвістичні методи, зокрема описовий, порівняльно-зіставний, історичний; прийоми структурного, семантичного, текстологічного, етимологічного методів та прийом кількісних підрахунків. З урахуванням впливу екстра- та інралінгвальних чинників на формування і функцонування ойконімії України XX ст. виявлено лексико-семантичні та словотвірно-структурні особливості моделей перейменованих назв населених пунктів. Здійснено еко- та соціолінгвістичний аналіз ойконімів із дотриманням мовних норм та критеріїв їх номінації. Репрезентовано діапазон парадигматичних зв'язків, що пояснюють формування оновленої системи адміністративно-територіального устрою України, узагальнено перші результати процесу декомунізації топонімії України XXI ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428559 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського